2. Kişiye Anime Paylaşım Programından Mahkûm Edildi

2. Kişiye Anime Paylaşım Programından Mahkûm Edildi

davalıKawasaki Şehri1,5 yıl hapis cezası aldı, 3 yıl ertelendi

24 Temmuz'da Kyoto Bölge Mahkemesi, 34 yaşındaki şirket çalışanı Kasuhiro Maki'yiKawasaki Şehriizinsiz yüklemekten bir yıl altı ay hapis cezasına çarptırıldı, üç yıl ertelendiGundamve Share dosya paylaşım programı ile diğer popüler anime. üç adam vardıtutuklanmış9 Mayıs'ta Japonya'da izinsiz anime dosya paylaşımı için ve Maki bu üç mahkumdan ikincisidir.

41 yaşındaki Tokyolu bir şirket çalışanı olan Moriyoshi Inoha daAlınan14 Temmuz'da üç yıl ertelenen 18 aylık hapis cezası. Maki, Inoha veTakahiro ŌtomoHiroşima Eyaleti'nden aynı gün Kyoto Valiliği Polisinin Yüksek Teknoloji Suç Görev Gücü tarafından tutuklandı. Dosyaları izinsiz paylaşmak için Share'i kullandıkları için ilk tutuklananlar onlardı. savcılar vardıtalep edilenHem Maki hem de Inoha için 18 ay hapis cezası. Kyoto Bölge Mahkemesi Yargıcı Hiroyuki Satōkarşılaştırıldıanime dosya paylaşımı 'bir süpermarketten çalınan ekmeği dağıtmak' için Maki'nin savunma avukatından karşılaştırmanın uygunluğu hakkında mahkeme dışı bir eleştiri aldı.

Share'in geliştiricileri, kullanıcılarına yüksek anonimlik sözü vermişti, ancak güvenlik araştırmacıları 2006'da Share'de kusurlar bulduğundan beri, diğer ardıl uygulamalar geliştirildi. Japonya'nın Telif Hakkı Yasası, yetkisiz yükleyicileri yasaklar, ancak kişilerin özel kullanım için indirmelerine açıkça izin verir. Japon hükümeti buitmekYasağa karşı çıkan vatandaşlardan binlerce mesaj almasına rağmen izinsiz indirmelerin de yasaklanması için.Kaynak: Kyoto Şimbun

Resim ©Sotsu Ajans,gündoğumu