2007 Belçikalı 'Manga Cinayeti' Davasından 4 Kişi Tutuklandı

2007 Belçikalı 'Manga Cinayeti' Davasından 4 Kişi Tutuklandı

3 kişiyle bağlantılı notların yakınında vücut parçaları bulunması durumunda cinayetle suçlanıyorÖlüm notu

Belçika gazetesi Le Soir rapor edildi Pazartesi günü, üç yaşındaki dört zanlı tutuklandıdavabağlantılı notların yakınında bulunan vücut parçalarınınÖlüm notumanga. Belçika Federal Polisi Cuma akşamı dört kişiyi tutukladı - üçü cinayetten, biri de suç mahallinde bulunduğunu iddia ettikten sonra 'tehlikedeki bir kişiye yardım sağlamamak' suçundan. Brüksel savcısına göre, cinayet zanlılarından ikisi itirafta bulundu.

18:00 civarında. 28 Eylül 2007'de iki yürüyüşçü, Saint-Gilles kentindeki Duden Park'ta bir insan gövdesi ve iki uyluk buldu. Polis daha sonra, tıraşlı parçaların birkaç gün önce öldürülen ve parçaların bulunduğu gün öğle saatlerinde parka bırakılan Kafkasyalı bir erkekten geldiğini belirledi.

Vücut kısımlarında herhangi bir kimlik veya kişisel eşya bulunmadı, ancak yakınlarda aynı Roma büyük harfleriyle yazılmış iki kağıt parçası bulundu: 'WATASHI WA KIRA DESS.' (Le Soir gönderildi notların bir polis dosyası fotoğrafı.) Bu, Japonca 'Watashi wa Kira desu' veya 'Ben Kira'yım (Katil)' ifadesinin belirgin bir yanlış yazımıdır.Tsugumi OobaveTakeshi ObataDeath Note gerilim manga serisi.Le Soir, polisin, şüpheliler tarafından bitki örtüsüne çizilmiş bir sembole ('muhtemelen Japon') yol açan 50 metrelik (yaklaşık 160 fit) bir pirinç hattı şeklinde bir iz keşfettiğini de sözlerine ekledi.

Şüphelilerin ve mağdurların kimlikleri kamuoyuna açıklanmazken, gazete savcılık sözcüsünün birlikte yaşadıklarını söylediğini bildirdi. Sözcü, şüpheliler ve mağdur arasında bir tartışma çıktığını ve mağdurun sorulduğunda ayrılmayı reddettiğini söyledi. İddiaya göre, iddiaya göre, kurbanın ölümüyle sonuçlanan birden fazla darbe ile fiziksel hale geldi. Gazeteye göre sözcü, şüphelilerin manga hayranı oldukları için iki notu cesedin yanına bırakmaya karar verdiklerini söyledi.

Belçika basınıtakma isimdava 'Mangamoord' (Hollandaca'da 'Manga Cinayeti').

SayesindeNele Noppeiçin haber ipucu .

Kaynak: Sabah İçi

Dosya Fotoğrafları © Belçika Federal Polisi


Bu makalenin devamı var:Belçika Polisi 2007 'Manga Cinayeti' Kurbanı Kimliğine Yakın(2010-10-26 14:43)
takibiPolis, Belçika'daki 'Manga Cinayeti' Davasında Çıkmaza Ulaştı