ABD'nin Cartoon Network'ü Beyblade: Metal Fusion'ı Piyasaya Sürüyor

ABD'nin Cartoon Network'ü Beyblade: Metal Fusion'ı Piyasaya Sürüyor

bakugan,Pokémonanime 2010-2011 sezonunda geri dönecek

Amerika'nınÇizgi film yayın ağıÇarşamba günü New York City'deki Advertising Upfront sunumunda ilk kez görücüye çıkacağını duyurdu.Beyblade: Metal Füzyonanime serisi. Beyblade topaç oyunu ve mangaya dayanan en yeni anime serisi olarakfranchise, Beyblade: Metal Füzyonprömiyeri yapıldıJaponya'da geçen Nisan ayında Metal Fight Beyblade adı altında. Yeni anime ve oyuncak serisinin adındaki 'Metal', önceki enkarnasyonlarda olduğu gibi sadece plastik yerine yeni üst kısımlarda metal kullanımına bir göndermedir.

Kanadalı televizyon yapım şirketi Corus Entertainment, aynı diziyi Kanada'ya getiriyor.YTV15 Mayıs'ta. Kuzey Amerika yapım şirketiNelvanişletmelerortak yapımjaponya ile animed-hakları.Takara-Tomyolan oyuncakları üretiyorHasbroOrta Doğu ve Asya dışında dünya çapında satış yapacakBaşlangıçbu ilkbahar. Nelvana, d-rights, Takara-Tomy ve Hasbro, önceki tüm Beyblade enkarnasyonlarında ortak olmuştu.

Corus olayı şöyle anlatıyor:2002 yılında televizyon ekranlarını ve oyun alanlarını ele geçiren Let it Rip fenomeninin ardından Beyblade, iyi ve kötünün savaşını üstlenen yepyeni bir karakterle merakla beklenen dönüşünü yapıyor. Dönen Beyblade üstleriyle hakimiyet için yarışan Dark Nebula'nın tehlikeli organizasyonu dünyaya hakim olmak için yarışıyor. Yollarında duran tek kişi, Beyblade'i onurlandırmak ve dünyayı kurtarmak için gücünü bulmaya çalışan genç Gingka'dır.

Takara-Tomy, orijinal oyun serisini 1999'da başlattı ve 2001 ile 2003 arasında üç anime dizisine sponsor oldu:Bakuten Vur Beyblade,Bakuten Vur Beyblade 2002(Beyblade: V-Force) veBakuten Vur Beyblade G-Devrimi. Yeni Beyblade bölümleri 2005'ten beri Amerika Birleşik Devletleri'nde yayınlanmadı.Medyapiyasaya sürülmüşTakao Aoki'nin orijinal Beyblade mangası veTakafumi Adachi başlatılanyeni Metal Fight Beyblade mangasıŞogakukan2008 yılında Coro-Coro Comic dergisi.

Cartoon Network de doğruladıbakuganvePokémonanime serisi 2010-2011 sezonunda geri dönecek.

Haber ipuçları için Justin Haire ve XtremeAnimeDan'a teşekkürler.

Kaynaklar: Hollywood Muhabiri , Toonzone

Resim © Takafumi Adachi, MFBB Projesi,TV Tokyo