Ailesi: Utah Adamı Vurulduğunda Samuray Champloo'nun Cosplayini Yapıyordu, Polis Tarafından Öldürüldü

Ailesi: Utah Adamı Vurulduğunda Samuray Champloo'nun Cosplayini Yapıyordu, Polis Tarafından Öldürüldü

Darrien Hunt, 10 Eylül'de Saratoga Springs'te vurulduğunda katana kılıcı taşıyordu

Geçen hafta Utah Saratoga Springs'te polis memurları tarafından vurularak öldürüldüğü iddia edilen 22 yaşındaki Darrien Hunt'ın ailesinin avukatı, ailenin Hunt'ın vurulduğunda bir anime karakteri canlandırdığına inandığını söyledi. Özellikle ailenin avukatı Randall Edwards, Hunt'ın animedeki Mugen karakteri gibi giyindiğine inandıklarını söyledi.Samuray champloo, Japon tarzı ile katana sırtında kılıç.

10 Eylül'de, Saratoga Springs'teki bir kredi birliğinin yakınında kılıcı taşıyan Hunt'la iki memur karşı karşıya geldi. Kredi birliğinin yakınında bir el ateş edildikten sonra Hunt, yaklaşık 200 metre uzakta bir Panda Express restoranının yakınında vurularak öldürüldü.

Polis, Hunt'ın kınından çıkarılmış kılıcı savurduğunu ve memurlara saldırdığını söyledi. Edwards, bağımsız bir otopsinin Hunt'ın sırtından altı kez vurulduğunu bildirdiğini söyledi.Cuma basın toplantısında Edwards, Jamelle Bouie'nin bir Twitter gönderisinin çıktısını gösterdi:

Hunt öldürüldüğünde bunu giyiyordu. Samurai Champloo'daki karakterle karşılaştırın. Cosplay mi yapıyordu? pic.twitter.com/TlFS49OTYJ

— Jamelle Bouie (@jbouie) 15 Eylül 2014

Edwards da görüntülenen Hunt tarafından bir zırhlı karakterin çizimi ve Mugen'i tanımlamak için bir Samurai Champloo görüntüsü dağıttı. ABC4, tanık Jocelyn Hansen tarafından çekilen ve Hunt'ın çekim gününde kırmızı yakalı bir gömlek giydiğini gösteren başka bir fotoğraf gösterdi:

Hunt'ın annesi Susan Hunt geçen hafta, 'Oğlumu siyahi olduğu için öldürdüler. Küçük bir kılıcı olan hiçbir beyaz çocuk, o kaçarken ateş etmezler.' Edwards, ABD Adalet Bakanlığı ve FBI'dan Saratoga Springs polisi ve vurulma olayı hakkında soruşturma talep etmeyi planladığını söyledi.

Saratoga Springs Polis Şefi Andy Burton, ırksal profil oluşturma suçlamalarını reddetti ve herhangi bir dış soruşturmayı memnuniyetle karşıladığını söyledi. Cuma günü, bakanlık vurulan iki memurun Onbaşı Matt Schauerhamer ve memur Nicholas Judson olduğunu belirledi. Her ikisi de şu anda ücretli idari izindeyken, Utah İlçe Memurunun İlgili Atıcılık Protokolü Ekibi ateş etmeyi araştırıyor.

Kaynaklar: KSL ( bağlantı 2 ), Günlük Nokta , Gardiyan