Akatsuki no Yona, Karakterleri Tanıtıyor, Öncül

Akatsuki no Yona, Karakterleri Tanıtıyor, Öncül

Ekim ayı için karakter tasarımları açıklandışojoanime

Animenin resmi sitesiadaptasyonnın-ninMizuho Kuşanagi'sşojomanga Akatsuki hayır Yona (Şafağın Yona'sı veya Yona, şafağın kızarıklığında duran kız ) Cuma günü ilk tanıtım videosunu yayınlamaya başladı.

Dizinin Ekim ayında Japonya'da gösterime girmesi planlanıyor.

Manga, 'harabe bir ülkede geçen epik bir fantezi romantizm'dir. Yona, büyük bir krallığın tek prensesi olduğu için, düşkün babası tarafından büyük bir özenle büyütülmüş ve çocukluk arkadaşı/muhafızı Hak ve diğerleri tarafından korunmuştur. Ancak, kaderi 16. doğum gününde sevgili kuzeni Soo-won'un tahtı talep etmek için babasını öldürmesiyle değişir. Kaleden Hak'ın memleketine kaçar ve yeni hayatına başlar.Anime, önceki drama CD uyarlamasındaki oyuncu kadrosunu yeni oyuncularla bir araya getirecek:

Chiwa SaitoYona olarak

Tomoaki Maenoyakında Hak

Yusuke KobayashiSoo-won olarak

Masakazu Moritaben Kija'yım

Nobuhiko OkamotoShin-a olarak

Junichi SuwabeJeha olarak

Hiro ŞimonoZeno olarak

Junko MinagawaYun olarak (resimde değil)

Kazuhiro Yoneda(teknik direktörGekijō-ban Tiger & Bunny -The Rising-,akvarion evrimi) animeyi yönetiyorStüdyo Pierrot(Dünya Hala Güzel).Shinichi Innotsume(Savaş Uşağı Hayate,Zettai Karen Çocuklar) dizi senaryolarından sorumludur veMaho Yoshikawa(Amnesia) karakterleri tasarlıyor.Kunihiko Ryo(On İki Krallık,Emma) ses yönetmeni ile müzik besteliyorYukio Nagazaki(ao haru yolculuğu,Aşk Canlı!).

Mizuho Kusanagi, yaratıcısıMügen Spiral,Oyun X Rush, veHayatın,başlatılan2009'daki Akatsuki no Yona mangası veHakusenşaNisan ayında 14. cildi yayınladı. Dokuzuncu manga cildi drama CD uyarlamasını içeriyordu.

Tokyopop2007'de Kuzey Amerika'da Mugen Spiral'in iki cildini yayınladı veayrıca yayınlananOyun X Rush ve NG Life.