Akira Toriyama Araba

Akira Toriyama Araba

Toriyama Tasarımlı Araba Mart'ta Satışa Çıkacak
27 Mart'ta CQ Motors of Japan, tarafından tasarlanan bir elektrikli otomobilin satışına başlayacak.Akira Toriyamanın-ninEjder topuşöhret.

1 koltuklu QVOLT, CQ Motors tarafından üretilen 'CheroQ' serisi küçük elektrikli otomobillerin dördüncü otomobilidir. Araba 1.990.000 yen (yaklaşık 19.000 ABD Doları) karşılığında satılacak. Otomobilin azami hızı 30 km/sa (18 mil/sa) ve menzili 80 km (48 mil) olacak. Sarı, açık mavi, siyah, kırmızı ve Fildişi beyazı olmak üzere 5 renkte satışa sunulacak. Sadece 9 QVOLT üretilecek.

Toriyama, QVOLT tasarımının üretilmesinin bir yıldan fazla sürdüğünü belirterek, 'Qcar'ı özellikle küçük arabalar gibi seviyorum, bu arabayı sürmesi eğlenceli hale getirmek için zamanımı ayırdım ve bir yıldan fazla bir sürede tasarladım.' Araba, eski bir Amerikan sokak çubuğuna benzeyecek şekilde tasarlandı ve benzersiz tavan ve bir kablo çekilerek açılan kapı gibi bazı benzersiz tasarım öğelerine sahip. 'Değer ve denge bana zor anlar yaşattı ama dahiyane mini maket yapım becerilerim sayesinde sonunda çok duygusal bir yolculuğun sonuna geldim. Fiyatı yüksek görünse de, bence bu bir pazarlık.'

QVOLT resimleri CQ Motors web sitesinde görülebilir burada .

Efsanevi modelden ilham alan biri de dahil olmak üzere diğer Q-Cars Lotus/Caterham 7 görülebilir burada .