Alabama'da 6. Sınıftan 2 Çocuk Ölüm Defterinden Tutuklandı

Alabama'da 6. Sınıftan 2 Çocuk Ölüm Defterinden Tutuklandı

12 yaşındaki öğrenciler, çocuk mahkemesi duruşmasına kadar uzaklaştırıldı

Alabama, Gadsden'de Perşembe günü 12 yaşındaki altıncı sınıftaki iki erkek öğrenci, okul personelini ve diğer öğrencilerini aşağıdakine benzer şekilde listelediği iddia edilen bir defter nedeniyle tutuklandı.Ölüm notuanime serisi. Etowah İlçesi Şerif Departmanı Çavuş'a göre. Okul kaynak görevlilerinin amiri Lanny Handy, listeler Çarşamba öğleden sonra okul çalışanları tarafından keşfedilen bir defterdeydi. Handy, öğrencilerin Death Note serisinden ilham aldıklarını söyledi.Yetişkin Yüzmekağ, ancak aynı zamanda öğrencinin bir saldırı planlama konusunda ciddi olduğuna dair hiçbir belirti olmadığını söyledi.

Etowah İlçe Eğitim Müfettişi Mike Bailey, öğrencilerin bir çocuk mahkemesi duruşmasına kadar ilçedeki okullardan uzaklaştırıldığını belirten bir basın açıklaması yayınladı. Öğrenciler, ebeveynleri ve okul yetkilileri, Handy ve genç bir şartlı tahliye memuru ile görüşmüştü.

Amerika Birleşik Devletleri'nde, okul yetkililerinin Death Note'u doğrudan disipline giren öğrencilerle ilişkilendirdiği en az iki olay olmuştu. Richmond, Virginia'da bir lise son sınıf öğrencisiydi.askıya alınmışAralık ayında, okul müdürünün Death Note ile ilişkilendirdiği sınıf arkadaşlarının isimlerinin bir listesi üzerinden. Güney Carolina, Hartsville'de bir ortaokul öğrencisi 'kaldırıldı' Mart'ta bir 'Death Note' defteri üzerinden okuldan. Her iki durumda da herhangi bir tutuklama bildirilmedi. Kurgusal Death Note doğaüstü gerilim hikayesinde bir genç, insanları isimlerini yazarak ölüme gönderebileceği bir defter bulur.Kaynak: Gadsden Times