Alderamin on the Sky Light Roman Serisi Anime Uyarlaması Aldı

Alderamin on the Sky Light Roman Serisi Anime Uyarlaması Aldı

'Askeri tarih fantezisi' dizisi, sonunda büyük bir komutan olan savaştan nefret eden genç bir adama odaklanıyor.

Salonda bir sahne etkinliğiDengeki BunkoSonbahar Festivali 2015 etkinliği Pazar günü o yazarı açıkladıBokuto Unove çizerlerSanbasove Ryūtetsu'nunNejimaki Seirei Senki: Tenkyō no Alderamin(İngilizce adı: Alderamin on the Sky) hafif roman serisi bir anime uyarlaması alıyor. Etkinlik, bir anime teaser görseli ortaya çıkardı (aşağıda resmedilmiştir).

'Askeri tarih fantezisi' dizisinde, Katvarna İmparatorluğu komşu Kioka Cumhuriyeti ile savaş halindedir. Katvarna İmparatorluğu'nda tembel, kadınlara hayran olan Ikuta savaştan nefret eder, ancak belirli koşullar nedeniyle isteksizce Yüksek Dereceli Askeri Subay Sınavına girer. 17 yaşındaki bu gencin, sonunda başkaları tarafından büyük komutan olarak adlandırılan bir asker olmasını kimse beklemiyordu. Ikuta, üstün zekasıyla savaşa sürüklenen bu dünyada hayatta kalır.

Kadokavaİlk romanı Haziran 2012'de yayımladı. Sanbasō'nun sağlık durumunun kötü olması nedeniyle, Ryūtetsu altıncı romanla diziyi resimleme işini devraldı. Kadokawa, sekizinci romanı 10 Ekim'de yayınlayacak.taiki kawakami'in manga uyarlamasının şu anda iki cildi basılıyor ve üçüncü cilt de 10 Ekim'de gönderilecek.

Sahne etkinliğinde ayrıca franchise için bir drama CD'si de ortaya çıktı. Uno, drama CD'sinin hikayesini yazıyor.

Kaynak: Dengeki Online