Amazon Tarafından Listelenen Oyma Korku Filminin Manga Uyarlaması

Amazon Tarafından Listelenen Oyma Korku Filminin Manga Uyarlaması

Shizu Takamura'nın 2007 Kuchisake-Onna/Yarık Ağızlı Kadın filminin versiyonu

Amazon çevrimiçi perakendecisi listeleme Shizu Takamura'nın mangası adaptasyon Kuchisake-Onna (Oyma: Yarık Ağızlı Kadın) korku filminin 28 Eylül tarihli gösterimi.DC Çizgi Romanları' Kuzey Amerika'da CMX baskısı. Amazon'un listeleri, kesin sürüm planlarını veya tarihlerini mutlaka göstermez.

Filmin adı, yüzü kulaktan kulağa kesildikten sonra kurbanları kıskançlıkla avlayan bir kadınla ilgili iyi bilinen bir Japon efsanesine atıfta bulunuyor. Efsane, 1979'da, aynı şekil bozukluğuna sahip gerçek hayattaki bir takipçinin raporlarıyla bir şehir efsanesi haline geldi.Koji ShiraishiKendisi ve Naoyuki Yokota'nın modern şehir efsanesine dayanarak yazdığı bir senaryodan 2007'de bir film yönetti.

Tartan Video, orijinal filmi DVD olarak Kuzey Amerika'da yayınladı. Hikayeyi şöyle anlatıyor:Efsaneye göre 30 yıl önce bir banliyö kasabası, kıskanç bir koca tarafından güzel yüzünün çirkin bir şekilde şekli bozulmuş bir kadının ruhu tarafından korkutuldu. Sokaklarda uzun bir palto ve cerrahi maskeyle dolaşan ruh, genç kurbanlarına yaklaşır ve maskeyi çıkarırken ona güzel olup olmadığını sorardı. Kurbanın tepkisi neredeyse her zaman şiddetli ölümlerine yol açacaktı. Şimdi çocuklar birer birer ortadan kayboluyor. Öğretmenler ve yetkililer umutsuzca araştırmaya başlarken, kadının ruhu bitmemiş bir iş için geri döner ve kasabanın karanlık sırları açığa çıkarken bir panik oluşmaya başlar.

Fujimi Şobomanga uyarlamasını, filmin Japonya'da vizyona girdiği aynı ay olan Mart 2007'de Japonya'da yayınladı.

Kaynak: Tanbishugi ( bağlantı 2 )