Anime Robot Kedi Doraemon 1. 3D CG Filminde 3. Boyuta Giriyor

Anime Robot Kedi Doraemon 1. 3D CG Filminde 3. Boyuta Giriyor

Geri Dönen/Yamato'nunTakashi Yamazaki,MoyashimonRyûichi Yagi'nin ortak yönetmenliğini yaptığı 2014 Yaz filmi

İkonik anime robot kedisi Doraemon kazanmak başka bir boyutYanımda Kal Doraemon, ilk 3D uzun metrajlı filmi, gelecek yaz. Film, merhum ortak yaratıcı Fujiko F. Fujio'nun 80. doğum gününü kutlayacak (Hiroşi Fujimoto). Film, bilgisayar grafiklerini stereoskopik 3D projeksiyonla birleştirecek.

manga yaratıcısı ikilisiFujiko Fujio(Hiroshi Fujimoto veMotoo Abiko) oluşturuldudoraemonHikayede, robotik kedi gelecekte bir çocuk tarafından çocuğun talihsiz dedesi Nobita'ya yardım etmesi için günümüze gönderilmiştir. Doraemon, Nobita ve diğer çocuklar günlük çocukluk sorunlarıyla uğraşırlar, Doraemon'un dördüncü boyutlu cebindeki aletlerle sorunları çözer (ve neden olurlar) ve zaman ve mekanda kaçışlara başlarlar.

Takashi Yamazaki(Geri dönen,Daima: Üçüncü Caddede Gün Batımı, balad,Uzay Savaş Gemisi Yamato) ve Ryûichi Yagi (Penelope kafası havadaçizgi yönetmeni,Moyashimon3D CG yönetmeni), Japonya'nın ilk uzun metrajlı 3D CG animesi üzerinde işbirliği yaptıktan sonra Stand By Me Doraemon'u yönetiyorfilm,Arkadaşlar: Monooke Shima no Naki.Stand By Me Doraemon'u planlamaya üç yıl önce başladı. Friends: Mononoke Shima no Naki'yi tamamladıktan sonra, iki yönetmen aynı ekiple birlikte yeni bir proje yapmayı düşündü. Yamazaki, filmin 3 boyutlu olarak Doraemon'un aletlerini ele geçirmenin ve canınız ne isterse onu yapmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimlemenizi sağladığını söyledi. Yagi, Doraemon'un imzası olan Take-Copter (Bamboo-Copters başlıkları) ile uçuş sahnelerinin mutlaka görülmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Karakter modellemesi bir yıldan fazla sürdü ve personel hareket ve ifadelerde gerçekçilik için çabaladı. Diyalog kaydedildikten sonra, personel, animasyonun çoğu tamamlandıktan sonra diyalogları kaydeden Japonya'daki olağan anime film sürecinin tersi olan seslerle eşleştirmek için CG animasyonunu üretti. Film, arka plan için minyatürler ve gerçek nesneleri filme alan teknikler kullandı.

Manga serisi, 1996'da sona ermeden önce 45 cilt halinde derlendi. Manga, topluca kırk yıl süren üç televizyon anime dizisine, düzinelerce televizyon özeline ve bir dizi yıllık anime filmine ilham verdi. Fujiko F. Fujio Productions, Japon multimedya yapımcısı Voyager Japan ve çeviri şirketi AltJapanserbest bırakmakDoraemon mangası İngilizce ve dijital olarak tam renklidir.

sonraki 2Dfilm,Eiga Doraemon: Shin Nobita no Daimakyō - Peko'dan 5-nin no Tankentai'ye(Doraemon the Movie: New Nobita's Great Demon ~Peko and the Exploration Party of Five~), halaarduvaz8 Mart için:

Fransız film yıldızıJean Reno(Léon: Profesyonel, Misyon: İmkansız, Da Vinci Şifresi)yıldızlarDoraemon'un kendisi olarakdizilercanlı aksiyon televizyon reklamlarınıntoyota. Reklam, all-star oyuncu kadrosuyla övündüSatoshi Tsumabuki(Dororo,Ikebukuro Batı Kapısı Parkı, Kaçakçı) Nobita olarak, oyuncuasami mizukawa, eski HABER grubu üyesiTomohisa Yamashita, karma dövüş sanatçısı Naoya Ogawa, eskiAKB48idolAtsuko Maedave olimpik jimnastikçiKohei Uchimura.

Kaynak: Spor Nippon


Bu makalenin devamı var:Robot Kedi Doraemon'un İlk 3D CG Filmi Videoda Tanıtıldı(2013-11-14 00:30)