Bandai, 5 Mart'ta Tokyo'daki Gerçek Boy Gundam Heykelini Yıktı

Bandai, 5 Mart'ta Tokyo'daki Gerçek Boy Gundam Heykelini Yıktı

'TokyoGundam'Gundam Front Tokyo' projesi de Nisan'da sona eriyor

buGundam.infoportal sitesi ilan edildi Perşembe günü Bandai parçalanacak ve yaşam boyutunu küçültecekGundamHeykel 5 Mart'ta. Heykel 2012'den beri Tokyo, Odaiba'daki DiverCity Tokyo alışveriş merkezinin dışında duruyor. Tokyo hükümetinin girişimleriyle Tokyo'nun kıyı bölgesini canlandırmayı amaçlayan 'Tokyo Gundam Projesi' de geçici olarak sona erecek.

'Gundam Front Tokyo' cazibe merkezibulunanDiverCity Tokyo alışveriş merkezinin yedinci katında da 5 Nisan'da kapanacak. Duyuruda, Bandai'nin yeni projeler planladığı ve bunları daha sonra açıklayacağı belirtildi.

İlk filmde kahramanı Amuro Ray tarafından yönetilen ikonik RX-78-2 mobil giysisini tasvir eden heykel.Mobil Takım Gundamseri, 2009 yılında Odaiba'nın Shiokaze Parkında 52 gün boyunca sergilendiği yerde görücüye çıktı. Heykeli 4.15 milyon kişi ziyaret etti. Heykel daha sonra 2010 yılında Shizuoka Şehrine taşındı, burada Temmuz 2010'dan Mart 2011'e kadar bu kez sağ elinde bir ışın kılıcı tutuyordu. 2012 yılında heykel sökülmüş veyeniden inşao zamandan beri olduğu yerde, şimdiki konumunda.'Gundam Global Challenge' basın toplantısı vardıilan edildiTemmuz 2014'te Gundam heykelini 2019 yılına kadar hareket ettirmeyi planlıyor. Bandai'nin Perşembe günü gerçek boyutlu heykelin sökülmesiyle ilgili resmi duyurusu, heykelin sökülmesinin nedeninin bu olup olmadığını belirtmedi. Mevcut heykel zaten kafasını hareket ettirebilir ve içindeki bir ekranı ortaya çıkarmak için kokpitini otomatik olarak 'açabilir'.

'Gundam Front Tokyo' cazibe merkezinde 'Dome-G' tiyatrosu, Gundam model kitlerinden oluşan bir koleksiyon vefranchise. Cazibe, hem Dome-G tiyatrosunda hem de Gundam heykelinin arkasındaki DiverCity Tokyo'nun dış duvarına video yansıtan dev Wall-G sunum kurulumu aracılığıyla franchise için birçok kısa anime başlattı.Bunlar şortDahil etmek 'Mobil Takım Gundam UC: Bir Hayalet Dünya,' birMobil Takım Gundam-sanözel bölüm, 'YENİ GUNDAM Yarışması -KIRMIZI veya BEYAZ-'kısa, 'Gundam VR Daiba Assault' sanal gerçeklikdeneyim, veGundam Reconguista G'de: Geçmişten Geleceğekısa.

Güncelleme: 2019'a kadar heykeli taşıma planları hakkında ek bilgi eklendi. Teşekkürler dark13.

Kaynak: Mainichi Shimbun's Eski Web aracılığıyla Hachima Kiko