Berserk Manga Yaratıcısı Kentarou Miura 54 Yaşında Vefat Etti

Berserk Manga Yaratıcısı Kentarou Miura 54 Yaşında Vefat Etti

Akut aort diseksiyonu nedeniyle vefat etti

Güncelleme: Japonya'daki ve dünyadaki içerik oluşturuculartaziyelerini sundularBerserk manga yaratıcısının ölümünden sonraKentaro Miura.


Güncelleme 2: Hakusenşa gönderildi kendi web sitesinde Miura'nın ölüm ilanının resmi İngilizce çevirisi. Ölüm ilanı şöyle:

Manga sanatçısı Kentaro Miura, akut aort diseksiyonu nedeniyle 6 Mayıs 2021'de 14:48'de vefat etti. 54 yaşındaydı.

Sanatsal çalışmalarına en derin saygı ve takdirlerimizi sunar, ruhunun şad olmasını niyaz ederiz.Miura'nın ailesi bir cenaze töreni düzenledi.

Kentaro Miura, yıllar boyunca Berserk dizisi ve Hakusensha için birçok popüler hikaye üzerinde çalıştı. Berserk şu anda seri hale getirilmiştir.genç hayvançizgi roman ve Dur-An-KiGenç Hayvan Sıfır, iki yıl önce başladı.

Bu vesileyle, eserlerini beğenen tüm okuyucularımıza teşekkür etmek istiyoruz. Lütfen ölümüyle ilgili en içten başsağlığı dileklerimizi kabul edin.

Hakusenşa

Genç Hayvan Kurgu Departmanındaki tüm personel, Kentaro Miura'nın ani ölümüyle derinden rahatsız ve üzülüyor.

Bu acı gerçekle nasıl başa çıkacağımızı şaşırdık. Dürüst olmak için kelimeleri bulamıyoruz. Onunla ilgili anılarımız keyifli ve birlikte olduğumuz zamanlardaki gülümsemesiyle dolu; her zaman en sevdiği çizgi romanlar, çizgi filmler ve filmler hakkında çok mutlu bir şekilde konuşurdu. Doğrusu onu hiç sinirli ya da üzgün görmemiştik. Genç bir çocuğun kalbi ile mutlu bir insandı.

Tüm hayranlarının ve ilgili kişilerin onu neşeyle gülümsediğini hayal etmelerini ve ruhunun huzuru için bizimle sessizce dua etmelerini istiyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımla, Genç Hayvan Kurgu Departmanı


Yayıncı Hakusensha Perşembe günü duyurduçılgın manga yaratıcı Kentarou Miura, 6 Mayıs'ta saat 14:48'de vefat etti. Akut aort diseksiyonu nedeniyle. 54 yaşındaydı. Ailesi özel bir hizmette bulundu.

Miura, 11 Temmuz 1966'da Chiba vilayetinde doğdu. Profesyonel manga çıkışını 'Futatabi…' (Bir Kez Daha…) hikayesiyle yaptı.Kodanşa'sHaftalık Shonen Dergisi1985 yılında.

Miura daha sonra dizinin tek seferlik versiyonunu yayınladı. çılgın Hakusensha'daki manga Aylık Çizgi Roman 1988 yılında dergisi. O tam başlattı çılgın Hakusensha'nın manga serisi Aylık Hayvan Evi 1989'da dergide yayınlandı ve dizi bugüne kadar Hakusensha'nın Young Animal dergisinde devam etti. Dolaşımda 40 milyondan fazla kopyası var.

Berserk mangası, iblisler, yozlaşmış ve yozlaşmış soylular ve diğer dehşetlerle dolu karanlık bir ortaçağ dünyasında dolaşırken büyük bir kılıç kullanan insanüstü güçlü bir savaşçı olan Guts'ı takip ediyor. Her gece iblislerin saldırısına uğrar ve travmatik bir olaydan sonra üzerine damgalanan lanetin cazibesine kapılır. Her şeyini ondan alan eski bir arkadaşını iblise dönüştürmek için dünyayı dolaşıyor.

Hakusensha, manganın 40. cildini 28 Eylül 2018'de Japonya'da yayınladı.Karanlık At Çizgi Romanlarıaynı cildi 8 Ekim 2019'da Kuzey Amerika'da yayınladı.

Manga 1997'de bir televizyon anime dizisine ve bir animeye ilham verdi.film2012'den 2013'e üçleme. Başka bir televizyon anime dizisiprömiyeri yapıldıTemmuz 2016'da Japonya'da ve yeni serinin ikinci yarısındaprömiyeri yapıldıNisan 2017'de.

Miura çizdi Kurtların Kralı(Ah-Ruh) ünlüler ile mangaKuzey Yıldızının YumruğuyazarBuronson1989'da. Hikaye şöyle devam etti:Oh-Roh Den(Kralın Efsanesi Wolves) 1990 yılında. Miura ve BuronsonJaponya manga 1992 yılında. MiurabaşlatılanenDev Maksia2013'te Young Animal'da mini dizi.yaratıldıve ürettiDuranki manga Hakusensha'nın Young Animal Zero dergisinin Eylül 2019'daki açılış sayısında Studio Gaga ile birlikte.

Kaynaklar: Hakusenşa , Eski Web , komik natalie