Big West, Studio Nue, Harmony Gold USA Macross ve Robotech'in Küresel Dağıtımını Kabul Etti

Big West, Studio Nue, Harmony Gold USA Macross ve Robotech'in Küresel Dağıtımını Kabul Etti

Büyük Batıayrıca canlı eyleme karşı çıkmamayı kabul ederrobotikfilm

Büyük Batı,Stüdyo Yeni, veUyum Altıngeyik ilan edildi Cuma günü şirketlerin kabul çoğunun anında dağıtımına izin vermek içinmakrotelevizyon dizileri ve filmler. 1 Mart'ta imzalanan anlaşma, Big West'in 'beklenen bir canlı aksiyonun Japonya'da yayınlanmasına karşı çıkmayacağını da doğruluyor.robotikfilm.' Big West artık Harmony Gold USA'nın 41 Macross karakterinin kullanımı için Tatsunoko ile özel lisansına itiraz etmeyecek vemekanikRobotech televizyon dizisindeki tasarımlar ve Japonya dışındaki ilgili ürünler. Şirketler, gelecekteki Macross ve Robotech projelerinin dağıtımı konusunda işbirliği yapmayı kabul etti.

Arka fon

Studio Nue, Macross'u piyasaya sürdüfranchiseile 1982 yılında Süper Boyut Kalesi Makrosu , bir aşk üçgeni, müzik ve dönüşen savaş uçakları temalarını içeren bir televizyon anime dizisi. Studio Nue, Big West reklam ajansı ve anime stüdyosu ile çalıştıTatsunoko Üretimiüretim ortakları olarak.

Franchse üç televizyon dizisi daha üretti ( Makro 7.Makro Sınırı , ve Makro Delta ), birkaç tiyatro filmi (ile başlayan Süper Boyut Kalesi Macross: Aşkı Hatırlıyor musunuz? ) ve birkaç video dizisi (dahil Makro II,Makro Artı,Makro Dinamit 7 , ve Makro Sıfır ). Makro Deltakoştu2015'teki ilk bölümün önizlemesinin ardından, Nisan'dan Eylül 2016'ya kadar. Yeni bir Macross Delta özelliğifilmve yeni bir Macross Frontierkısaniyetaçıkbu yıl.

Yurtdışında, Tatsunoko, ilk Macross serisinin yanı sıra iki anime serisinin çeşitli haklarını lisansladı.mopedveGüney Kavşağı, 1984'te Harmony Gold USA lisans şirketine. Harmony Gold USA, 1985'te 85 bölümlük Robotech serisinde üç gösteriyi düzenledi ve yeniden yazdı. Harmony Gold USA, 1986'lar da dahil olmak üzere devam filmleri üretmeye devam etti.Robotech II: Nöbetçilerve 2006'larRobotech: Gölge Günlükleri.Harmony Gold USA ayrıca iki canlı aksiyon Robotech sinema anlaşması imzaladı: 2007'deWarner Bros.ve 2016 yılındaKolombiya Resimleri. Henüz canlı aksiyon filmi yayınlanmadı, ancak Jason Fuchs (Wonder Woman)yazıbir Robotech filminin senaryosu.

1991 tarihli bir anlaşmada Tatsunoko, Harmony Gold USA'ya 10 yıl boyunca 36 Macross bölümü, 25 Mospeada bölümü ve 23 bölüm Southern Cross'dan yararlanma münhasır hakkı verdi. iki şirketGenişletilmiş1998, 2002 ve daha sonra 2019'daki anlaşma.

Dava

1998 civarında, Big West, Macross'un devam filmlerini çekme hakkının Tatsunoko'nun değil, kendisinin olduğunu iddia ederek Tatsunoko'ya dava açtı. 2003 tarihli bir mahkeme kararıyönetilenTatsunoko lehine - özellikle Tatsunoko'nun Macross'u Harmony Gold ABD'ye lisanslama hakkına sahip olduğunu söyleyerek - ancak Big West, seride kullanılan 41 orijinal tasarımın haklarını elinde tutuyor.

Bu yargılamalar sonucunda Tatsunoko ve Harmony Gold USA'nın 1998'deki anlaşması, Harmony Gold USA'nın söz konusu üç gösterinin devamını çekme hakkını iptal etti, ancak 2002 anlaşması onları sadece Mospeada ve Southern Cross için geri verdi. Bir 2003 anlaşması, Harmony Gold USA'nın Big West'e ait tasarımlar dışında Macross'un türev çalışmalarını yapma hakkını geri verdi. Tatsunoko, bu 2003 anlaşmasına karşı davalarında itiraz etti, ancak mahkeme anlaşmayı geçerli olarak onayladı.

Ayrıca bu davalar sonucunda Tatsunoko, Harmony Gold USA'den Macross ticari markalarını Japonya dışında korumasını istedi ve Harmony Gold USA'nın Tatsunoko'ya ödenen telif ücretlerinden yasal ücretleri kesebileceğini kabul etti. Tatsunoko da karşı davalarında bu anlaşmaya itiraz etti, ancak mahkeme yine Harmony Gold USA lehinde karar verdi.

Kaynaklar: Macross.jp , robotech.com