CliffsNotes Mangadan Esinlenen Shakespeare Rehberleri Satıyor

CliffsNotes Mangadan Esinlenen Shakespeare Rehberleri Satıyor

Hamlet, Julius Caesar, Macbeth, Romeo ve Juliet kaplı

John Wiley & Sons'un İngilizce ders metinlerini özetleyen ünlü çalışma kılavuzları olan CliffsNotes,piyasaya sürülmüşDört klasik oyunun 'Manga Sürümleri'William Shakespeare. Parson's School of Design profesörü Adam Sexton, Maria Kristina Pantoja (Hamlet), Hyeondo Park (Julius Caesar) tarafından yapılan çizgi roman uyarlamalarını denetledi.Eva Grandtve Candice Chow (Macbeth) ve Yali Lin (Romeo ve Juliet). Binaen Publishers Weekly'nin PW Comics Week'e verdiği demeçte, Sexton kitapların malzemede kesintiler yaptığını, ancak ekibin 'materyal konusunda duyarlı ve sadık kalmaya çalıştığını' kabul ediyor. PW ayrıca Barnard Koleji profesörü Peter Platt'tan da alıntı yapıyor ve şüpheci bir şekilde 'Bu, Shakespeare'e bir alternatif olan CliffsNotes'a bir alternatif' diyor.

Bu seri, İngiliz yayıncı SelfMadeHero'nun izinden gidiyor.serbest bırakmakRomeo ve Juliet, Hamlet, The Tempest, Richard III ve A Midsummer's Night Dream'in geçen yılın başından beri mangadan etkilenen yeniden anlatımları. gonzoyeniden hayal2007 yılı için Romeo ve JulietRomeo × Julietfantastik anime serisi. Wiley'nin kendisi de popüler 'Aptallar' serisinde iki sanat eğitimi kılavuzu olan Manga for Dummies ve Manga Studio for Dummies'i yayınladı.

Kuzey Amerika yayıncısıTokyopop takım kurdugeçen yıl Kaplan sınav hazırlık okulu ile kelime dağarcığını serbest bırakmak içindünya mangasıPsy-Comm'a dayalı,savaş gemisi, ve geçen Temmuz Van Von Hunter. Japon yayıncılarKullanılmışözellikle İngilizce öğretmek için manga alıntıları ve anime/mangadan ilham alan çizimlerMoetan, Maritan veMoegaku*5diziler. feshedilmiş Mangajin dergisi ve Japon The Manga Way kitabıTaş Köprü BasınSahip olmakKullanılmışBenzer şekilde Japonca öğretmek için manga alıntıları.