ComiPo! Program 'Çizemeyen İnsanlar' İçin Manga Yapıyor

ComiPo! Program 'Çizemeyen İnsanlar' İçin Manga Yapıyor

Bir Maymun Bile Manga ÇizebilirTakekuma,Enders Bölgesi' Atış,AKB48yazılıma katkıda bulunabilecek

Tokyo merkezli yazılım şirketi Web Technology Com Corporation ilan edildi Cuma günü, kullanıcıların önceden oluşturulmuş 3D karakterler ve ayarlarla kendi mangalarını oluşturmalarına olanak tanıyan ComiPo! adlı yeni bir Windows yazılımı parçası. Şirkete göre 'çizim yapamayan insanlar' bile bu yazılımla manga oluşturabiliyor.

Manga yaratıcısıKeiichi Tanaka(küçüklerSeishun yok,Doktor Chichibuyama) şu anda şirketin Genel Müdürü ve Çözüm Satış Bölümüdür.Bir Maymun Bile Manga Çizebilir'sKentaro Takekumayazılımın geliştirilmesi konusunda danışıldı.

Karakter tasarımcısıKumi Horii(Seitokai hiçbir Ichizon,Enders Bölgesi) yerleşik karakter modellerini yarattı. Bu modeller, arka planlarla birlikte 3D olarak mevcuttur ve kullanıcıların mangalarının panellerini tasarlarken her ikisinin de açılarını değiştirmelerine olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca Horii'nin tasarımlarını farklı saç stilleri, saç rengi, gözler, ifadeler, giysiler ve diğer özelliklerle özelleştirebilir. Kullanıcılar kendi özgün tasarımlarını programa aktarabilecekler; bununla birlikte, Tanaka söylenmiş Otaku ABD Genel Yayın YönetmeniPatrick Macias3D modelleme yazılımı lansmana dahil edilmeyecek, ancak daha sonraki bir sürümde piyasaya sürülecek.ComiPo! kullanıcılara tavsiyeler veren 17 yaşındaki Miho 'Comipo-chan' Koishikawa adlı bir kadın karaktere sahiptir.Sayaka Nakaya(Usaru-san) kadın idol grubununAKB48karakteri seslendirir. 'ComiPo!'nun lideri olarak! Destekleyenler', Aralık ayında başlayacak haftalık tek panelli bir mangaya eşlik edecek diyaloğu kaydedecek.

Ayrıca eserlerde, yazılımın İngilizce de dahil olmak üzere birçok dile çevrilmiş sürümleri ve yazılımın Flash tabanlı bir sürümü bulunmaktadır. Tanaka, şirketin yazılımın hem görsel hikaye anlatımıyla ilgilenen sıradan kullanıcılar hem de düzenler ve genellikle asistanlar tarafından yapılan diğer işler konusunda yardıma ihtiyaç duyan profesyonel manga yaratıcıları arasında popüler olmasını beklediğini söyledi.

Macias, kullanıcıların 'sınırlı iş uygulamaları (el ilanları gibi) için manga yapmalarına' izin verileceğini, ancak Web Technology Com'un programdaki tüm modellerin telif haklarını elinde tuttuğunu bildiriyor. Japonca sürüm için ücretsiz bir açık beta, Kasım ayında, yazılımın tam sürümü Aralık ortasında sunulacak. Resmi lansmanda üç satın alma seçeneği olacak: ücretsiz, sınırlı sürüm; indirilebilir bir sürüm (6.700 yen veya yaklaşık 83.00 ABD Doları); ve mağazalarda bir 'lüks' paket (9,700 yen/120,00 ABD$).

Web Technology Com resmi bir açıklama başlattı İnternet sitesi ve birYoutube hesap yeni yazılım için. Şirket şu anda beş dakikalık bir demo yayınlıyor.

Japon içerik ajansı Dopaminpiyasaya sürülmüşTanaka'nın Minari no Seishun mangası ücretsiz İngilizce Tanaka'nın Minari no Seishun mangası ücretsiz İngilizce.

Kaynaklar: Patrick Macias , İzle İzle