Crunchyroll, TV Tokyo, YouTube Kullanıcılarını Yetkisiz Anime Yüklemesi İçin Dava Etti

Crunchyroll, TV Tokyo, YouTube Kullanıcılarını Yetkisiz Anime Yüklemesi İçin Dava Etti

13 sanık dosya yüklemekle suçlandınaruto,Naruto Shippuden,Çamaşır suyubölümler

gevrek ruloveTV Tokyo13 kişiye dava açtıYoutube11 Mayıs'ta yapılan ve Temmuz ile Eylül arasında yayınlanan bir telif hakkı ihlali şikayetine göre anime bölümlerinin yasadışı dağıtımı iddiasıyla yükleyiciler. Crunchyroll ve TV Tokyo, sanıkların iddia edilen izinsiz kopyalanması, yüklenmesi ve YouTube aracılığıyla dağıtılması nedeniyle 'tamamen telafi edilemeyen veya parayla ölçülemeyen büyük ve onarılamaz zarar' için tazminat talep ediyor.naruto,Naruto Shippuden, veÇamaşır suyubölümler.

YouTube abone bilgilerine göre sanıklar Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Kanada, Danimarka ve Macaristan'da ikamet ediyor. Crunchyroll'un ana ofisleri (YouTube'da olduğu gibi) Kaliforniya'da bulunuyor, bu nedenle dava Kaliforniya Kuzey Bölge Mahkemesi'nde ABD telif hakkı ihlali olarak açıldı. Davanın amaçları doğrultusunda, TV Tokyo, Crunchyroll'a 'hak ihlalinde bulunan tarafların yasa dışı yüklemelerini dosya paylaşım hizmetlerinden kalıcı olarak kaldırmak ve ihlalcilere karşı yasal yardım elde etmek' için kendi adına hareket etmesi için yasal izin veriyor.

Davacı şirketlerin iddiası, yükleyen taraflar TV Tokyo ve Crunchyroll'un yasal dağıtım haklarına sahip oldukları anime bölümlerini yasadışı olarak her yaydıklarında 'bir müşteri fırsatını kaybettikleri' yönündedir. TV Tokyo, Naruto, Naruto Shippūden ve Bleach'in yayın haklarına sahiptir. Crunchyroll, dünya çapında münhasır olanlar da dahil olmak üzere, bahsedilen bölümler için çevrimiçi akış haklarına sahiptir. yayın Akışı orijinal Japon yayınından sonraki ilk hafta için haklar.Crunchyroll, rahatsız edici bölümleri kaldırmak için YouTube'a bir yayından kaldırma bildirimi yayınladı. YouTube talebe uydu ve davaya dahil olan bölümler o zamandan beri siteden kaldırıldı. YouTube'un video kaldırma prosedürleri kapsamında, sanıklara karşı bildirimler gönderildi ve sanıkların her biri, videoların 'kaldırılacak veya devre dışı bırakılacak materyalin yanlış veya yanlış tanımlanması' nedeniyle kaldırıldığı yanıtını verdi. Ancak Crunchyroll ve TV Tokyo, sanıkların videolarda yasal hakları olmadığını bildikleri için kasıtlı telif hakkı ihlali yaptıklarını iddia ediyor.

Crunchyroll ve TV Tokyo, sanıkların yasa dışı yüklemeye son vermelerini, tüm yasa dışı kopyaları imha etmelerini ve daha fazla yetkisiz yükleme yapmaktan kaçınmalarını istiyor. Crunchyroll ve TV Tokyo, dünya çapındaki YouTube akışının neden olduğu mahkeme masraflarını ve zararları da talep ediyor.

18 Ağustos'ta, Kaliforniya Kuzey Bölge Mahkemesi, ilgili tarafların isterlerse mahkeme dışında anlaşmaya varmalarına izin verilmesi için bir önerge verdi. Crunchyroll ve TV Tokyo temsilcilerinin sanıklar ve yargıçla görüşmesi için ilk tarih 18 Kasım olarak belirlendi. 21 Eylül Çarşamba günü sunulan belgelere göre, sanıklardan üçüne 11 Temmuz, 21 Temmuz'da celp tebliğ edildi ve 20 Eylül.

Crunchyroll'un Açıklaması

Crunchyroll kurucu ortağı ve CEO'suKun GaoANN'e durumla ilgili bir yorum yaptı:
Crunchyroll, yasal anime akışını tamamen destekler ve hatta kullanıcıları YouTube'daki resmi anime kanalımızda lisanslı videolarımızı izlemeye teşvik eder. Kategorik olarak, anime hayranlarına ve izleyicilerine karşı yasal işlem yapılmasını desteklemiyoruz.

Son zamanlarda, YouTube'da lisanslı içeriğimizin 200 milyondan fazla yetkisiz akışından sorumlu olan birkaç belirli hesap belirledik. Bu hesaplar, birden fazla DMCA yayından kaldırma bildirimi almasına rağmen lisanslı programları yasa dışı bir şekilde dağıtmaya devam eden tekrarlayan yükleyicilere aitti. YouTube'un Hizmet Şartları'na uygun olarak, bu yasa dışı akışları YouTube'dan uzak tutmak için resmi bir yasal şikayette bulunmak gerekli bir adımdı.

Japon ortaklarımızın izni ve işbirliğiyle, içeriklerini yasa dışı dağıtımdan korumak için onlar adına çalışmaya devam edeceğiz.

Crunchyroll, anime hayranlarının Japonya'da TV yayınlandıktan hemen sonra Naruto Shippūden ve BLEACH gibi şovları izleyebileceği tek yasal web sitesidir. Aldığımız gelir, Japonya'daki anime yapımcılarıyla paylaşılıyor ve gelecekte daha büyük anime başlıkları yaratmaya gidiyor. Anime'nin yasal dağıtımını teşvik etmemize yardımcı olmaya devam eden destekleri için dünya çapındaki anime hayranlarına teşekkür etmek istiyoruz.

Anime/Manga Yükleyenlere Karşı Önceki Yasal İşlemler

Bu, anime ve manga'nın yasadışı yüklenmesini durdurmak için ilk kez yasal işlem veya proaktif önlemler alınmıyor. Japon Yazarların, Bestecilerin ve Yayıncıların Hakları Derneğidiye sorduYouTube, 2006'da korsanlıkla mücadele politikalarını güçlendirecek. 10 kişitutuklanmış2009'da Japonya'da, anime dahil çeşitli içerikleri İnternet'e yüklemek için Share dosya paylaşım yazılımını kullandığı için. Haziran 2010'da bir Japon gençtutuklanmıştaramaları yüklemek içinBir parça YouTube'a manga. Diğer bireyler de vardıyakalandıGeçen yıl Japonya'da Perfect Dark dosya paylaşım yazılımıyla yasa dışı anime yüklemesi nedeniyle.

Anime bölümlerinin internetten indirilmesi de geçmişte dünya çapında kovuşturmalara maruz kaldı. 2007 yılında Japonya'nınKültür İşleri Ajansı önerilenyasadışı indiricileri çökertmeyi planlıyor ve devam ettiilerletmekgirişim. 2008'de birkaç Japon anime stüdyosudosyalanmışSingapur'daki 'ağır indiriciler' için bir celp yazısı. Geçen Mart,eğlence dosyalanmışBir One Piece bölümünün 1.337 BitTorrent indiricisine karşı bir telif hakkı ihlali şikayeti. Funimation daha sonraiştenancak davayı yeniden açma hakkını saklı tutmuştur.