Da Vinci Şifresi Yazarı Dan Brown, Resmi Japon Mangasında Süper Güçler Kazandı

Da Vinci Şifresi Yazarı Dan Brown, Resmi Japon Mangasında Süper Güçler Kazandı

Romancı katılıyorBungo Sokak Köpekleridoğaüstü güçleri olan yazarlar hakkında hikaye

Da Vinci Şifresi ve Melekler ve Şeytanlar gibi uluslararası çok satan kitaplarla tanınan yazar Dan Brown, Kafuka Asagiri'nin mangasında kendisi bir karakter haline geliyor.Bungo Sokak Köpekleri(Edebi Sokak Köpekleri). İlk illüstrasyon Cuma günü giriş yaptı:

'Savaş eylemi' hikayesi Bungo Stray Dogs, doğaüstü güçlere sahip bir dizi edebi şahsiyet etrafında toplanıyor. Örneğin, gerçek hayatta,Ryunosuke Akutagawailham veren beğenilen hikayeler yazdıAkira KurosawaRashōmon filmi veAoi Bungaku Serisianime'nin Jigoku Hen (Cehennem Ekranı) arkı. Bungo Stray Dogs'ta pelerinini canavar benzeri bir varlığa dönüştürme ve manipüle etme gücüne sahiptir. Bu yazarlar birlikte 'Silahlı Dedektiflik Bürosu'nun bir parçası olarak gizemleri çözüyorlar.

Brown'ın kendisi 'Cehennem' gücüne sahip olacak - 'cehenneme' bir bakış sunan üç satırlık bir şiir yazma yeteneği. 'Cehennem' aslında şu andan 33 dakika sonra gerçek dünyanın nasıl olacağının bir yansımasıdır, yani şiiri deşifre edebilen herkes geleceği tahmin edebilir. Ne yazık ki, 'şiirleri deşifre edecek tarihi ve dini bilgiye yalnızca Brown'un kendisi sahiptir.' (Tesadüf değil, Brown'ın son romanı Inferno bu yıl İngilizce ve Japonca çıkış yaptı.)Üçüncü ciltte kiKadokava4 Aralık'ta yayınlanan Bungo Stray Dogs, Rus yazar Fyodor Dostoyevsky (Suç ve Ceza, Karamazov Kardeşler) ve İngiliz gizemli yazar gibi denizaşırı yazarları zaten tanıttı.Agatha Christie(Doğu Ekspresinde Cinayet, Fare Kapanı).

Manganın yayın personeli Brown'dan manganın bir parçası olmasını istediğinde, o kabul etti ve şunları söyledi:

'Her zaman Mangafied olmak istedim.'

'Mangafied' olmayı kabul eden ilk iki çağdaş yazar,Yukito Ayatsuji(Bir diğerroman/manga/anime/canlı aksiyon filmi,Tsukidate yok Satsujin) veNatsuhiko Kyogoku(Karanlıktan Gelen Requiem,Moryo yok Hako,Tofu Kozo,kurt adamlar). Roman illüstratör Harukawa 35 tarafından çizilen diğer karakterlerden bazıları şunlardır:

Osamu Dazai(Artık İnsan Değil,Hashire Melos!)

Atsushi Nakajima

Doppo Kunikida

Ranpo Edogawa(Panorama Adası'nın Garip Hikayesi,erkek dedektif,Wanpaku Tanteidan)

Kenji Miyazawa(Galaktik Demiryolunda Gece,Gusko Budori hiçbir Denki,Bahar ve Kaos)

Akiko Yosano

Kaynak: Halkla İlişkiler Zamanları