Domo, Japon/Amerikan TV Özel Programıyla 15. Yıldönümünü Kutladı

Domo, Japon/Amerikan TV Özel Programıyla 15. Yıldönümünü Kutladı

NHK'ın maskotu Wonder Pets' Josh Selig & Little Airplane tarafından özel olarak Hollywood'a gidiyor

Domo (Domo-kun), Japon kamu yayıncılarının maskotuNHK, Domo Hollywood e Iku ile 15. yılını kutluyor! (Domo Goes to Hollywood!), 28 Mart'ta gösterime girecek özel bir televizyon programı. Josh Selig (Wonder Pets, Go, Baby!, Oobi!, 3rd & Bird), Little Airplane Productions'da Japon/Amerikan projesini yazıp yönetti. stüdyo , 10 Emmy Ödülü kazandı.

NHK hikayeyi şöyle anlatıyor: Bir gün, Domo cep telefonuna beklenmedik bir çağrı alır! Hollywood'da bir konser vermeni istiyoruz. Lütfen şimdi gelin!' Beklentiden göğsü kabaran Domo, bir elinde gitarı Bay Usaji (Usajii) ve Tashanna (Taa-chan) ile havaalanına doğru yola çıkar. Ancak kendisine 'gitarınızı uçakta taşıyamazsınız' deniyor. Değerli gitarını bırakmak istemeyen Domo, uçak Bay Usaji ve Tashanna ile birlikte havalanırken geride kalır. Domo yapayalnız kaldı. Ancak, televizyonda bazı kaykaycıları görür ve aniden Hollywood'a kaykay yapmak için ilham alır. Domo'nun Hollywood yolundaki büyük macerası başlamak üzere.

Akiba Souken web sitesi gönderildi özelden daha fazla görüntü. İngilizce adı Domo Rock olan özel,BS Premium28 Mart saat 11:15 - 23:40 arası kanalda.Tsuneo Goda ve cüce inc. studio, 22 Aralık 1998'de NHK'nin BS (Yayın Uydusu) sisteminin 10. yıldönümünü kutlamak için Domo'yu piyasaya sürdü. Karakter, bitmeyen bir stop-motion animasyonlu şort dizisi üretecekti. Yeni stop-motion Domo şortları yaratıldı 2008'de Amerika Birleşik Devletleri'ndeki hedef mağazalar zinciri için ve daha fazla şortyaratıldıiçin7 onbir2009 yılında marketler zinciri.Tokyopop yayınlananaynı yıl İngilizce, tam renkli bir grafik roman.

İyi olanlarAlınan2011 yılında Comic-Con International'da Inkpot Ödülü'nü aldı.misafirnın-ninKaranlık At Çizgi Romanları.

Kaynak: Akiba Souken

Resimler © NHK-SEN© NHK,NEP& BTE