Doraemon Anime'nin ABD TV için Görsel ve Senaryo Değişiklikleri Ayrıntılı

Doraemon Anime'nin ABD TV için Görsel ve Senaryo Değişiklikleri Ayrıntılı

Yemek çubukları, yen notları, ilk yardım çantası yerine çatal, dolar, pizza

Oricon Style web sitesi rapor edildi değişikliklere ilişkindoraemontelevizyon animesi Amerikan televizyonundan önce geçiyorprömiyerbu Temmuz. buDisney XDkanal, bir robot kedi hakkında mükemmel Japon animesinin 26 bölümünü yayınlayacak. Anime, Amerika'nın kültürü ve geleneklerinin yanı sıra şiddet, ayrımcılık tasvirleri ve cinsel içerik tasvirleri konusundaki katı kuralları için uyarlanmıştır.

Uyarlama, ortamı Japonya'dan Amerika'da kurgusal bir yere taşıyacak. Robot kedi Doraemon hala Doraemon olacak, Doraemon'un sahibi Nobita artık 'Noby', zorba Gian artık 'Big G' (Gian'ın orijinal adı İngilizce 'dev' kelimesinden bir kelime oyunudur) ve şımarık çocuk Suneo şimdi Sneech 'sneer' kelimesini çağırmak için.

Doraemon'un imza aygıtlarının çoğu kelimenin tam anlamıyla tercüme edilmiştir: büyülü portal Dokodemo Door artık 'Her Yerdeki Kapı', uçan mekanizma Takecopter artık 'Hopter', ezberleme aracı Anki Pan şimdi 'Bellek Ekmeği', Kūkihō artık ' Air Cannon' ve Honyaku Konnyaku artık 'Çeviri Sakızlı' oldu. son İngilizcedüzenlememanganın da benzer isimleri var.Ayrıca ekran düzenlemeleri ve eklemeler de var. Om-pirinç (pirinçli omlet) artık krep ve yemek çubukları çatal olarak değiştirildi.

Japon yeni notları ABD dolarına çevrildi.

Bir testteki hataları belirtmek için Japon onay işaretleri Amerikan çarpılarıyla değiştirildi ve '0' işaretini daha iyi açıklamak için bir 'F' harf notu eklendi.

Bir bölümdeki bandajlar ('Henshin! Dracula Set' veya Transform! Dracula Set) kaldırıldı ve bir ilk yardım çantasının yerini pizza aldı.

'Hashire Umatake' (Run, Bamboo Horse) bölümünde, Nobita'nın gözyaşı akıntıları kaldırıldı.

' gibi Japon işaretleri değiştirildi.TanrıShoten' (Gōda'nın Dükkanı)'dan 'Gōda'nın Malları'na.

'Doraemon no 100-nen Time Capsule' (Doraemon's 100-Year Time Capsule) bölümünde, zaman kapsülünün içeriği değiştirildi.

Başka bir yerde, bir ishiyaki imo (taş üzerinde pişmiş tatlı patates) standı artık bir patlamış mısır kamyonu. Daha az tatlı (Doraemon'un ikonik dorayaki'si dahil) ve ekranda daha fazla meyve gibi diğer yiyecek değişiklikleri, çocuk programlarında sağlıklı beslenmeyi teşvik etmek için yayın standartları nedeniyle yapılmıştır.

Doraemon kulaklarını kaybettiğinden, orijinal hikayede insanlar onu tanuki (Japon rakun-köpek) ile karıştırdığında sinirlenir. Ancak, Japonya dışındaki rakun köpekleri Japon folklorunda olduğu gibi yuvarlak ve şişman görünmediğinden, Doraemon İngilizce yerelleştirilmiş versiyonda bir fok ile karıştırılıyor.

Benzersiz bir ABD açılış sekansı, Japon versiyonundan alınan görüntülerden derlenmiştir. Hikayenin öncülünü açıklamak için 'Doraemon neden gelecekten geldi?' Eklendi. Tema şarkısı, diğer şarkılar ve ses efektleri, Amerikalı çocukların empati kurmasını kolaylaştıracak şekilde uyarlandı. Diyalog aynı zamanda sadece kelimenin tam anlamıyla tercüme edilmekle kalmaz, aynı zamanda eğlence için ve doğal bir konuşma ritmine uyacak şekilde uyarlanır. Bununla birlikte, Gian'ın rezil 'Ore no mono wa ore no mono, omae no mono mo ore no mono' sloganı az çok 'Benim olan benimdir' şeklinde değişiklik yapılmadan çevrilmiştir. Senin olan benimdir!'

manga yaratıcısı ikilisiFujiko Fujio(Hiroşi FujimotoveMotoo Abiko) 1969'da Doraemon'u yarattı. Hikayede, robotik kedi, çocuğun talihsiz dedesi Nobita'ya yardım etmek için gelecekte bir çocuk tarafından günümüze gönderildi. Doraemon, Nobita ve diğer çocuklar günlük çocukluk sorunlarıyla uğraşırlar, Doraemon'un dördüncü boyutlu cebindeki aletlerle sorunları çözer (ve neden olurlar) ve zaman ve mekanda kaçışlara başlarlar.

Telif haklarına sahip olan üç Japon şirketi —TV Asahi, Fujiko F.Fujio Üretimve TV Asahi'nin anime stüdyosu yan kuruluşuShinei Animasyonu- Amerikan stüdyolarına sözleşme imzalayarak İngilizce versiyonunu üretiyorlar.

1973'te Japonya'da prömiyeri yapılan televizyon animesine ek olarak, Doraemon mangası ayrıca bir dizi yıllık anime filmine ilham verdi. Bu yıl,Takashi Yamazaki(Geri dönen,Daima: Üçüncü Caddede Gün Batımı, balad,Uzay Savaş Gemisi Yamato) ve Ryûichi Yagi (Penelope kafası havadaçizgi yönetmeni,Moyashimon3D CG direktörü) ilk 3D CG'yi yönetiyor film Doraemon'un,Yanımda Kal Doraemon.

Resimler © Fujiko Prodüksiyon,Şogakukan, TV Asahi, Shinei,ADK