Dragon Quest XI Oyunu Farklı PS4/3DS Sürümleriyle Tanıtıldı

Dragon Quest XI Oyunu Farklı PS4/3DS Sürümleriyle Tanıtıldı

Kare Enix'30. yıl dönümünde' oyun sunmayı hedefliyorfranchiseNX versiyonu ile de

Kare Enixcanlı yayın sırasında onaylandısunumSalı günü Dragon Quest XI: Sugisarishi Toki wo Motomete'yi (Dragon Quest XI: In Search of Departed Time), ana Dragon Quest rol yapma oyunları serisinin onbirinci oyunu geliştiriyor. Oyun, o zamandan beri serinin 30. yıl dönümünü kutluyor.Chunsoftve Enix, 1986'da Famicom/NES için ilk Dragon Quest oyununu yayınladı.

Square Enix, oyunu serinin 30. yıl dönümü içinde piyasaya sürmeyi hedefliyor ve oyunu şu anda piyasaya sürecek.Oyun istasyonu4 veNintendo3DS platformlarının yanı sıra Nintendo'nunyaklaşan'NX' platformu. Serideki önceki oyundan farklı olarak Dragon Quest X, Dragon Quest XI, tek oyunculu, çevrimdışı bir oyun olmaya geri dönecek.

Hem PS4 hem de Nintendo 3DS versiyonlarının hikayesi aynı olacakken, her iki versiyonun grafikleri ve estetiği birbirinden farklı olacak.Square Enix, Orca (Dragon Quest X) ile oyunun PlayStation 4 versiyonunu geliştiriyor. Oyun Unreal Engine 4'ü kullanacak ve 3D ortamlara ve üçüncü şahıs kamerasına sahip olacak. Oyun, bir merdivene tırmanmak veya bir ip üzerinde dengelemek gibi farklı durumlarda kahraman için bağlama özel animasyona sahip olacak.

Square Enix, Toylogic (Kid Icarus: Uprising, Super Smash Bros. Brawl) ile oyunun Nintendo 3DS versiyonunu geliştiriyor. Oyunun Nintendo 3DS versiyonu, sistemin üst ve alt ekranlarında oyunun iki farklı görsel stiline yer verecek. Üst ekran birsüper deforme olmuşOyunun 3 boyutlu ortamı, alt ekran ise oyunun 2 boyutlu hali ile serinin klasik oyunlarını çağrıştıracak şekilde tasarlandı.

Takeshi Uchikawa oyun projesini yönetiyor.Akira Toriyamayine oyunun karakterlerini tasarlıyor. Uzun süreli dizi bestecisiKoichi Sugiyamaoyunun müziğini besteliyor. Yōsuke Saitō yapımcı olarak kabul edilmektedir.

Resmi Dragon Quest web sitesibarındırılanduyurusunun arifesinde Dragon Quest XI'in tam başlığının ve logosunun bağlantısız küçük resimleri.

Gömülü videolar için CoreSublime2 ve meristasyon sayesinde