Ekip, Evangelion'un Longinus Mızrağı ile Ay'ı Delmeyi Hedefliyor

Ekip, Evangelion'un Longinus Mızrağı ile Ay'ı Delmeyi Hedefliyor

Ay'a 24 cm mızrak dikmek için 100 milyon yen toplama projesi

Japonya'nın insansız bir ay seferi göndermeyi amaçlayan ilk sivil ekibi Hakuto, Cuma günü 'Longinus Mızrağı ile Ay'ı Delme Projesi'ne teknik yardım sağladığını duyurdu. 'Longinus'un Mızrağıyla Ay'ı Delme Projesi Komitesi' 20. yıl dönümü kapsamında planlarını açıkladı.Neon Genesis Evangelionanime. Hakuto, Japonya'dan Google Lunar XPRIZE için yarışan tek takım.

Project Longinus, animede Evangelion Unit-00'ün sonunda ay yüzeyine inen Longinus Mızrağı'nı fırlattığı sahneyi (gerçek dünyadaki kısıtlamalarla) yeniden yaratmayı amaçlıyor. Kalabalık fonlama sitesi Readyfor barındırma Bu hedefe ulaşmak için gerekli fonlarda 100 milyon yen (yaklaşık 1 milyon ABD Doları) toplamak için bir kampanya. Kampanya 5 Nisan'a kadar devam ediyor.

Kampanya hedefine ulaşırsa, 240 milimetrelik (9,4 inç) bir mızrak, 2015'in sonu ile 2016'nın sonu arasında Amerika'dan bir uzay aracına fırlatılacak. Destekleyenlere özel illüstrasyonlar, tişörtler, mızrağın kopyaları, kılıç ustaları tarafından dövülmüş mızraklar ve diğer ödüller.Gerçek hayat astronotNaoko Yamazaki(aşağıdaki fotoğrafta resmedilmiştir) ve ünlü (ve tanınmış Evangelion hayranı)Natsuki Katouproje için Cuma günkü basın toplantısında ortaya çıktı. Katou giyinmişKostüm oyunuEvangelion'un Misato'su.

Kaynaklar: komik natalie , Orikon Stili

Güncelleme: Mainichi Shimbun gazetesinin MaiDiGi servisi basın toplantısından bir video yayınlıyor.

Güncelleme 2: Hakuto Ekibi, ANN ile bu projenin ev sahibi olmadığını açıkladı. Ev sahibi, 'Longinus Mızrağıyla Ay'ı Delme Projesi'dir ve Team Hakuto teknik yardım sağlamaktadır.