Game Center CX/Retro Game Master Film Fragmanı 80'lerin Oyun ve Anime Referansları

Game Center CX/Retro Game Master Film Fragmanı 80'lerin Oyun ve Anime Referansları

mide bulantısı, Kuzey Yıldızı GameCenter CX Filminde görünür: 1986 Mighty Bomb Jack

Salı günü Tokyo'daki Nippon Budokan'da düzenlenen 10. yıl dönümü etkinliğinde GameCenter CX (Retro Game Master) filminden bir teaser fragmanı ve daha fazla ayrıntı ortaya çıktı. Filmin tam adı GameCenter CX The Movie: 1986 Mighty Bomb Jack olacak. Rock grubumübarek(Ginga Densetsu Ot) teaser'da yer alan 'Player I' tema şarkısını seslendiriyor. Teaser'da ayrıcaKuzey Yıldızının Yumruğu('Zaten ölüsün'),Hayao Miyazaki'sRüzgar Vadisi Nausicaä, veHaftalık Shonen Atlayışıdergisi, diğer 80'lerin popüler kültür ikonları arasında.

Hikaye, hem 1986 hem de 2006'da Japonya'da geçiyor. 1986 hikayesi, Famicom (NES) oyunu Mighty Bomb'ın kopyasını geri almaya çalışırken, sevdiği bir kız olan Kumiko'ya olan duygularını itiraf etmek isteyen Daisuke adında bir oyuncuyu takip ediyor. Jack. 2006 yılında, şanssız oyun şirketi yöneticisi Arino-kachō, Mighty Bomb Jack'i hayranların önünde tamamlamak için mücadele eder. Famicom'u seven çocuk ile Famicom'u seven orta yaşlı adamın hikayeleri sonunda birleşiyor.

KomedyenShinya Arino2006 hikayesinde Arino-kachō rolünü yeniden canlandırıyor. Film ne zamanilan edildiHaziran ayında Arino, ikisinden biri tarafından oynanmak istediğini belirtti.Arata Furuta, Yoshiyoshi Arakawa,Satoshi Tsumabuki, veyaJoe Odagiri. Filmde ayrıca çocuk oyuncu Hajime Yoshii ve Yūna Taira (Sadako 3D) rol alıyor.Masatoshi Kurakata(Sai Kanoyönetmen yardımcısı, DEMİRYOLU Ai o Tsutaerarenai Otona-tachi e;Sekai no Chushin de, Ai o Sakebuyönetmen yardımcısı) filmi yönetiyor.Filmin şubat ayında Japonya'da sinemalarda gösterime girmesi planlanıyor. Film afişinin sloganında 'Famicom'u seven herkese' yazıyor.

Kuzey Amerika video dağıtıcısıDiskotek Medya piyasaya sürülmüşGeçen Ekim ayında GameCenter CX'in 12 bölümünden oluşan İngilizce altyazılı bir kutu seti. Distribütör, Kuzey Amerika'nın piyasaya sürülmesi için dizinin başlığını Retro Game Master olarak değiştirdi.

Kaynak: Film Koleksiyonu aracılığıyla Nippon Sineması