Ghibli Park, Hayao Miyazaki'nin Yapımcılığını Yaptığı Reklamla Bilet Satışını Açıkladı

Ghibli Park, Hayao Miyazaki'nin Yapımcılığını Yaptığı Reklamla Bilet Satışını Açıkladı

1 Kasım'daki park açılışı için bilet satışları 10 Ağustos'ta başlıyor

için resmi web sitesiplanlıGhibli Park Pazartesi günü, parkın 1 Kasım'daki açılışından önce bilet satışlarının 10 Ağustos'ta başlayacağını gösteren bir video reklam yayınlamaya başladı.Hayao Miyazakireklamı müzik eşliğinde ürettiJoe Hisaishive anlatımToshio Suzuki. Reklam, Cat Bus'a benzer bir Cat Train'e sahiptir.Komşum Totoro, gelen karakterleri taşıyanStüdyo Ghibligibi filmlerRuhların Kaçışıve Komşum Totoro.

Bu reklamın orijinal bir versiyonu, 2001 yılında Mitaka'daki Ghibli Müzesi'ni tanıtmak için giriş yaptı.İlk gün açılacak olan bazı alanların resimleri aşağıdadır:

Ghibli no Daisōko (Dev Ghibli Deposu)
Seishun no Oka (Gençlik Tepesi)
Dondoko Mori (Dondoko Ormanı)

Ghibli Parkı olacak açık Ghibli tema parkının Ghibli no Daisōko (Dev Ghibli Deposu), Seishun no Oka (Gençlik Tepesi) ve Dondoko Mori (Dondoko Ormanı) alanlarıaçık1 Kasım'da, ardından Mononoke no Sato alanı (Mononoke Köyü,Prenses Mononoke) 2023'ün son yarısında. Majo no Tani Bölgesi (Cadı Vadisi,Kiki'nin Teslimat Hizmeti) niyetaçıkMart 2024'te, 2023'ün sonlarında planlanan orijinal çıkışından ertelendi.

Showa dönemindeki Japon kırsalından ilham alan Dondoko Mori bölgesi, 5,2 metre yüksekliğinde (yaklaşık 17 fit yüksekliğinde) ahşap bir Totoro oyun alanı heykeli ile tamamlanan, Komşum Totoro'dan gelen türbe ve yolun bir rekreasyonuna sahip olacak. Heykele aynı anda en fazla beş ilkokul çocuğu girebilir.

9.600 metrekarelik (yaklaşık 2.4 dönüm) Ghibli no Daisōko binası, Mitaka, Tokyo'daki mevcut Ghibli Müzesi'nin yaklaşık dört katı alana sahip olacak.

Ghibli Park, 6,3 metrelik (yaklaşık 21 fit) uzunluğunda bir zeplin yeniden yaratılmasını içerecek.gökyüzünde kale. cadının evinin bir kopyasıkulağakaçan ve cadıMajo no Tani bölgesinde, parkın göl kıyısındaki bir depo görüntüsünde 956 metrekarelik (10,290 metrekarelik) tuğla döşeli bir restoran ile birlikte görünecek.

İnşaat müteahhidi Kajima Corporation, parkın ilk üç alanının inşaatına Temmuz 2020'de başladı. Park, mevcut 194 hektarlık (yaklaşık 479 dönümlük) Aichi Expo Memorial Park'ın yaklaşık 7,1 hektarını (yaklaşık 17,5 dönüm) kaplıyor. Expo 2005 düzenlendi.

Personel, açılacak ilk üç alanı yılda 1 milyon kişinin ziyaret edeceğini ve ardından park tamamen açıldığında yılda 1,8 milyon kişinin ziyaret edeceğini öngörüyor. Ziyaretçi akışını karşılamak için çevredeki alan ve yollar, trafiği kontrol etmek için 1.500 park yeri ve önlemi daha ekliyor.

Tasarımlar üzerindeki çalışmalar 2019'da başladı. Aichi ili, tasarım ve planlama süreci için 3 milyar yen'e (yaklaşık 30 milyon ABD Doları) ek olarak inşaat için 31 milyar yen (yaklaşık 280 milyon ABD Doları) bütçe ayırdı.

Aichi ilikabulMayıs 2017'de parkı kurmak. Projenin planlayıcıları daha sonra Nisan 2018'de temel tasarım planlarını açıkladılar. Parkın başlangıçta 2020'de açılması planlandı. Studio Ghibli ve Chunichi Shimbun gazetesi ortaklaşakurulmuşparkın yönetiminden ve işletilmesinden sorumlu olacak olan Ghibli Park, Inc. şirketi.

Aichi ili ve Studio Ghibli, Aichi'nin Nagakute'deki 200 hektarlık bir alanda parkı açmak için işbirliği yapıyor. Fuar Parkı 2005 Dünya Fuarı'nın yeri olan Moricoro Parkı olarak da bilinir. Parkta zaten Komşum Totoro anime filmindeki ana karakterlerin evinin bir kopyası olan 'Satsuki ve Mei'nin Evi' var. Ev, hem 2008 hem de 2015'te bir Studio Ghibli sergisinin yeriydi.

Valilik, parkı hem yabancı hem de yerli turistler için bir cazibe merkezi haline getirmeyi hedefliyor. Hem Studio Ghibli hem de bölge, parktan sorumlu olacak işletme şirketini finanse ediyor.

Park geliştirilirken, ağaç kesimi veya diğer yöntemlerle inşaat parka zarar vermeyecektir.

Studio Ghibli ayrıca Tokyo'nun batısındaki Mitaka'da bulunan Ghibli Müzesi'ni de barındırıyor. Ghibli Müzesi, ikonik Ghibli kreasyonlarının etkileşimli sergilerine ve replikalarına sahiptir ve farklı Ghibli animasyonlu şortların dönüşümlü bir gösterimini sunar.

Kaynak: komik natalie