Guinness, Sazae san'ı En Uzun Süreli Animasyon Şovu Olarak Onayladı

Guinness, Sazae san'ı En Uzun Süreli Animasyon Şovu Olarak Onayladı

2.250 bölümlük animeMaçiko Hasegawa'ın striptiz mangası bu yıl 45. yılını kutluyor

Guinness Dünya Rekorları komitesi, anime uyarlamasını kabul etti.Maçiko Hasegawa'sSazae-sanmanga Perşembe günü dünyanın en uzun soluklu animasyon televizyon dizisi olarak. Aynı gün, etkinliğin anısına tören düzenlendi.Midori Kato(baş kahraman Sazae'nin sesi) ödülü kabul ediyor.

Katou, etkinlikle ilgili olarak, “Bu dünya çapında çok ünlü bir ödül, bu yüzden heyecanlıyım. Bunu 45 yıldır yapıyorum, bu yüzden Japonya'nın her yerinden insanların izlediğini bilerek bu ödülü gördüğümde veFuji TVbu işi izledim, kalbim duygularla dolu.”

Machiko Hasegawa'nın anime uyarlamasıSazae-san manga 1969'da yayınlanmaya başladı ve gösteri bu yıl 45. yıl dönümünü kutladı. Anime, 1 Eylül itibariyle 2.250'den fazla bölüme (yaklaşık 7.000 kısa öyküyle) sahiptir ve sürekli olarakrütbelerJapon TV sıralamasında yüksek.Ayrıca, özel bir canlı aksiyon dramasıuyum sağlamakyazar Machiko Hasegawa'nın hayatının Kasım ayında yayınlanması planlanıyor. Son 7.000 hikaye üzerine özel bir retrospektif de bu sonbaharda yayınlanacak ve dördüncü canlı aksiyon özel bölümü de başrolde yer alacak.Arisa MizukiSazae olarak.

Kaynak: Mainichi Shimbun's Eski Web