Hayao Miyazaki Önerilen Yeni Anime Filmi Üzerinde Çalışıyor

Hayao Miyazaki Önerilen Yeni Anime Filmi Üzerinde Çalışıyor

Yönetmen, Ghibli Müzesi için kısa CG üzerinde çalışırken özellik önerisi sunuyor

İçindeNHKtelevizyonözel Owaranai Hito Miyazaki Hayao (Bitirmeyen Adam:Hayao Miyazaki) Pazar günü, ünlü anime yönetmeni Hayao Miyazaki, bir anime uzun metrajlı film yapmaya geri dönmek istediğini bildirdi.emekliüç yıl önce uzun metrajlı filmlerin yönetmenliğinden. 'Kemushi no Boro' üzerinde çalışıyor (Tırtıl Boro), planlı bir CGkısaGhibli Müzesi için.

Ancak özel, Miyazaki'nin kısa film olarak CG projesinden memnun olmadığını ve geçtiğimiz Ağustos ayında uzun metrajlı bir film için bir proje teklifi sunduğunu ortaya koydu. Ayrıca, bir özelliğin yapımı beş yılını alacaksa,80 yaşındasonunda. Miyazaki, teklifinde listelenen programda, filmin Tokyo'daki 2020 Olimpiyatları'ndan önce 2019'a kadar yapılabileceğini öne sürdü. Ghibli yapımcısıToshio SuzukiMiyazaki'nin ölene kadar resimli taslaklar çizeceğini yorumladı ve başka bir çalışan, kuru bir şekilde bunun filmi büyük bir hit yapacağını belirtti.

Uzun metrajlı film için resmi olarak yeşil ışık almamasına rağmen, Miyazaki yine de proje üzerinde animasyon çalışmalarına başlamaya karar verdi. Yaklaşık 100 parça çekim için storyboard oluşturmayı planlıyor.Miyazaki, daha önceki emeklilik duyurularına rağmenonaylanmışiçin kısa animasyonlar yapmaya devam edeceğini söyledi.Stüdyo GhibliTokyo'daki müze. 12 dakikalık 'Kemushi no Boro' kısa filmi yaklaşık bir yıl daha tamamlanmayacak ve yalnızca Ghibli Müzesi'nde gösterilecek. Miyazaki hikayeyi neredeyse 20 yıl boyunca planladı ve kısa hikayeyi 'küçük, kıllı bir tırtılın hikayesi, o kadar küçük ki parmaklarınız arasında kolayca ezilebiliyor' olarak tanımlıyor.

Miyazaki, 1970'lerde şu tür televizyon anime dizilerinde öne çıktı:acı bakla III,Geleceğin Çocuğu Conan, veSherlock Hound. İlk uzun metrajlı filmini yönetti,Lupin III: Cagliostro Kalesi, 1979'da. Daha sonra onun başlangıcını uyarladı.Rüzgar Vadisi Nausicaämangayı 1984'te, kendisi ve yönetmen arkadaşından önce bir anime filmine dönüştürdü.Isao TakahataStudio Ghibli'yi kurdu.

Miyazaki, Ghibli ile uzun metrajlı filmlerin yönetmenliğini yaptı.Laputa: Gökyüzündeki Kale,Komşum Totoro,Kiki'nin Teslimat Hizmeti,Porco Rosso,Prenses Mononoke,Ruhların Kaçışı,Howl'un Hareketli Kalesi,İyileştirme, veen sonunda, 2013'lerRüzgar yükseliyor. Ayrıca Takahata'nın yönetmenlik çabalarının ortak yapımcılığını yaptı veyönlendirilmiş'deneysel film' gibi daha küçük projelerİşaretinizdeveGhibli Müzesi ŞortgibiMei ve Kedi OtobüsüveBay Hamur ve Yumurta Prensesi.

Spirited Away, 2001'de gösterime girmesinden 15 yıl sonra, Japon gişesinde şimdiye kadarki en yüksek kazanan film olmaya devam ediyor.kazanmak2003 yılında En İyi Animasyon Film Akademi Ödülü.