Hükümlü Seks Suçlusu Aki Con 2013 Etkinliğine Konuk DJ Olarak Katılıyor

Hükümlü Seks Suçlusu Aki Con 2013 Etkinliğine Konuk DJ Olarak Katılıyor

Leslie B. Shotwell olaydan sonra tutuklandıcosplayerKonuk tecavüz iddialarını gündeme getirdi

Gönüllü DJ Victor Malice, diğer adıyla Leslie B. Shotwell, misafir 25-27 Ekim tarihlerinde SeaTac, Washington'daki Aki Con 2013 etkinliğinde. Shotwell bir hüküm giymiş Arizona eyaletinde seks suçlusu. Mahkeme kayıtlarına göre, 2001 yılında bir reşit olmayanla cinsel ilişkiye girmek, bir reşit olmayanla cinsel ilişkiye girmeye çalışmak ve çocuklara karşı tehlikeli suçlardan hüküm giydi. Shotwell 2006 yılında suçlu bulunarak altı yıl hapis cezasına çarptırıldı, ancak 2010 yılında serbest bırakıldı.

Shotwell şu anda değil kayıtlı Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Seks Suçlu veritabanında. Victor Malice ProductionsFacebook sayfa aşağı çekilmiştir.

Aki Con 2013'te cosplay konuğu olan genç bir kadın, o zamanlar gönderildi üzerinde üçüncü bir şahıs tarafındanYoutubeShotwell'in kongrenin hafta sonu boyunca bir otel odasında kendisine uyuşturup tecavüz ettiğini iddia etti. Washington'daki King County hapishanesine göre kayıtlar , Shotwell 30 Ekim'de tecavüzden tutuklandı, ancak 31 Ekim'de şartlı tahliye ile serbest bırakıldı. Kefaletle serbest bırakıldı. Shotwell göründü 31 Ekim'de King County mahkemesinde.burada con piyasaya sürülmüş 2 Aralık'ta Facebook sayfasında olayla ilgili bir açıklama yaptı, ancak gönderi daha sonra silindi.

Aki Con personeli aşağıdaki açıklamayı yayınladı:Anime Haber Ağı:

İki taraf arasında ciddi bir durum olduğundan başka bir şey bilmediğimiz için daha fazla yorum yapmama eğilimindeyiz. Söylediğimiz gibi, her iki tarafa da polise haber vermesini söyleyen biziz. O zamandan beri ne taraf ne de polis bizimle iletişime geçmedi. Bu çok üzücü bir durum ve Aki Con, bu bir polis meselesi olduğu için olanlarla ilgili herhangi bir spekülasyona taraf olmayacak. Ayrıca olay özel bir otel odasında gerçekleştiği için Aki Con'un özel bir odada olup bitenler üzerinde hiçbir kontrolü yoktur. Aki Con, kongre alanını herhangi bir sorun için sürekli kontrol etmek için çok çalışıyor ve otel, kongrenin ortak alanlarında güvenlik sağlıyor.

Bu iddia edilen olay hakkında etrafa yayılan bir takım söylentiler var, ancak burada birkaç gerçek var.
İlk Shotwell, Leslie B, Aki Con tarafından işe alınmadı, ona ödeme yapmadık, bir çalışan, yönetici ya da Aki Con tarafından herhangi bir şekilde ödenmedi.

Aki Con'dan birkaç gün önce Everfree'de sahne aldı, Sakura-Con'un kayıtlı bir üyesi, bu yıl Mew Con ve Kuronekocon'da sahne aldı ve Kuzeybatı'da anime/geek ile ilgili bir dizi başka etkinliğe gönüllü oldu ve yardım etti. . Bu diğer sözleşmelerden ve olaylardan bazıları onu işe alsa da, Aki Con yapmadı. Bildiğimiz kadarıyla, çoğu sözleşme, öznelerin izni olmadan yasa dışı olduğundan ve federal yasalar yapmış olsalar bile geçmiş suçlara dayalı ayrımcılığı yasakladığı için arka plan kontrolü yapmıyor. Başkalarına bizden istediğimiz saygıyı gösterme konusunda dikkatli olmalıyız ve gerçek olmayan bilgileri yaymamalıyız.

Shotwell değil listelenmiş Sakura-Con web sitesinde bir konuk olarak, ancak Victor Malice Facebook sayfasının önbelleğe alınmış bir versiyonunda 30 Mart'ta şu ifade yer alıyor: 'Sakura-Con: 'Kural vidası' birkaç dakika içinde Sakura-Con'a ulaşıyor; 'We Love'ı kontrol ettiğinizden emin olun.Yu-Gi-Oh!' 4C-1 odasındaki panel, beni dinlemek ve harika bir oyunun tadını çıkarmak içincosplayer'lar/karakterler (ve büyük ihtimalle özel bir konuk da... )!'

ANN başardı onaylamak Everfree 2013'e katılımı ve Kuronekocon 2013.

Federal yasa, istihdam veya suç geçmişine dayalı gönüllü bir pozisyon için ayrımcılığı yasaklamazken, bazı eyaletler bar suçlularının tıp alanı gibi belirli endüstrilerde çalışmasını yasaklar. beğenmek Teksas. Kuruluşların yalnızca suç geçmişine dayalı ayrımcılığın köklerinin ırk ayrımcılığına dayanmadığını ve hüküm giymiş bir suçluyu işe almamayı seçmenin ticari bir gerekliliğe dayandığını kanıtlaması yeterlidir. Suçlular, istihdam ayrımcılığı açısından korunan bir sınıf olarak kabul edilmezler ve yasaklı Amerika Birleşik Devletleri Anayasası'nın Ondördüncü Değişikliğinin 2. Bölümü uyarınca oylamadan.

[Aracılığıyla Bağımlılık Yapan Bilgi ]