Japan Crate'in 'Doki Doki Crate'i Kaçak Eşyalarla Gönderiliyor; Şirket Yanıtları

Japan Crate'in 'Doki Doki Crate'i Kaçak Eşyalarla Gönderiliyor; Şirket Yanıtları

kaçakAyın denizci eri,Kart Yakalayıcı Sakurarakamlar, diğerleri abonelik kutuları ile birlikte gönderilir

Abonelik kutusu hizmeti Japan Crate, 'Doki Doki Crate'in ilk üç taksitini Aralık, Ocak ve Şubat aylarında gönderdi. Şirket, bir kaçak Petit Chara da dahil olmak üzere her üç kutudaki kaçak ürünler hakkında şikayetler aldı.Ayın denizci eriOcak kutusundaki rakam ve bir kaçakİyi Gülümseme Şirketi Kart Yakalayıcı SakuraŞubat kutusundaki rakam. Şirket ayrıca eksik veya hasarlı ürünlerle ilgili şikayetler aldı.

İyi Gülümseme Şirketi onaylanmış üzerindeFacebook9 Şubat'ta, Şubat kutusuyla birlikte gönderilen Card Captor Sakura figürlerini oluşturmadığını söyledi.

Japan Crate pazarlama başkan yardımcısı Anthony Sconzo ANN'e verdiği demeçte, 'Bize bozulmamış kalitede numuneler gönderildi ve ürünlerin gerçekten lisanslı ve tamamen orijinal olduğuna dair güvence verildi' dedi. 'Ocak ayının Doki Doki Sandığını gönderdikten sonra, Ocak ayındaki sandıktaki diğer eşyaların yanı sıra Sailor Moon figürüyle ilgili bir dizi yorum ve endişe almaya başladık. Numune ürünlerimiz, abonelerimiz için gönderilen ve paketlenen ürünlerden daha kaliteli olduğu için şaşırdık.'Sconzo, Japan Crate'in resmi olmayan birkaç ürünün tedarikçisiyle derhal soruşturma başlattığını açıkladı. Şirket yanıt alamayınca tedarikçiyle bağlarını kopardı.

Japan Crate, ilk olarak Aralık kutusundan sonra sorunun farkına vardı ve önce ele alinan Ocak kutusu gönderildikten sonra bir blog gönderisindeki sorun. Japan Crate gönderide, Şubat kutusu için ürünlerin zaten siparişte olduğunu, ancak 'Şubat ayındaki sandıktaki ürünlerin aynı tedarikçiden gelmeyeceğinden emin olacağını' söyledi.

Şubat ayı kutusu kaçak ürünlerle birlikte gönderildiğinde, Japan Crate yanıtladı yine, ürünün orijinalliğini zamanında doğrulayamadığını, ancak ürünler zaten Aralık ayında sipariş edildiğinden kutuları yine de sevk ettiğini söyleyerek.

Sconzo, 'Bir abonelik şirketi olarak, her şey sevkıyattan en az bir ay önce yapılır' dedi. 'Bu durumda, sandık içeriği [nakliyeden 3-4 ay önce] sipariş edildi.'

Japan Crate, Mart sandığındaki tüm eşyaların yasal mal olacağını garanti etti. Sconzo, 'Tüm içerikler doğrudan Japon üreticilerden veya Re-Ment gibi tanınmış distribütörlerden temin edilecektir' dedi. 'CEO'muz ... gelecekte tek bir uygunsuz lisanslı ürün göndermememizi sağlamak için birden fazla yeni tedarikçi/ortak ile görüştü.'

Japan Crate'in abonelere aylık Japon şekeri seçenekleri sunan normal abonelik kutusu gibi, Doki Doki Crate de aylık 'sevimli' öğeler sunar. Abonelik planı aylık 30 ABD Doları tutarındadır.

Japan Crate, ürünü iade etmek isteyen herkese Şubat kutusu için nakliye ile geri ödeme sunuyor. ilgilenenler mail atsın[e-posta korumalı]Şirket ayrıca ANN'e Ocak kutusu için de nakliye ile geri ödeme teklif edip etmediğini söyledi, ancak şirket Aralık kutusu için geri ödeme teklif edip etmediğini doğrulamadı.

Sconzo, 'Söz konusu ürünlerin hiçbirini üretmemiş olsak da, bunun tüm sorumluluğunu üstleniyoruz' dedi. 'Durum incelememizi yapmalıydık ve orijinallik doğrulaması için ek belgeler talep etmeliydik ve bu nedenle olanlar için derinden özür dileriz.'

Japan Crate ayrıca ANN'e aşağıdaki ifadeyi verdi:

Orijinal olmayan ürünleri hiçbir şekilde desteklemiyoruz ve bu ürünlerin bizim tarafımızdan gönderilmesi son derece talihsiz bir durum. Nispeten genç bir şirketiz ve abonelerimizle daha fazla eğlenceyi paylaşmak umuduyla yeni bir ürün alanına geçtik. Ne yazık ki, uzayda yeniydik ve kaliteli ürünler tedarik etmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyorduk, ancak ne yazık ki duruma çok geç yakalandık. Hayranlarımızla aramızdaki güveni onarmak için çok çalışıyoruz ve önümüzdeki birkaç kasanın gelecek için harika bir örnek olacağına inanıyorum.

Haber ipucu için Marci-Joy Clark'a teşekkürler.