Japonya'nın Kadınlar Futbol Dünya Kupası Takımından Esinlenen Anime Önerildi

Japonya'nın Kadınlar Futbol Dünya Kupası Takımından Esinlenen Anime Önerildi

Kaptan Tsubasa'sYouichi Takahashiroman için konferans sırasında teklif ortaya koyuyor

Çarşamba günü yeni Futbolu için düzenlediği basın toplantısındaşojoKaede (Futbol Kızı Kaede) çizgi roman,Kaptan Tsubasafutbol mangası yaratıcısıYouichi TakahashiJaponya'nın Dünya Kupası kazanan kadın futbol takımından ilham alan bir anime yaratması için bir teklif aldığını açıkladı.

Takahashi, Soccer Shōjo Kaede için 2011 FIFA Kadınlar Dünya Kupası şampiyonu milli kadın futbol takımı Nadeshiko Japan'dan ilham aldı. Nadeshiko orta saha oyuncusu Homare Sawa, Kaede için model olarak görev yaptı ve orta saha oyuncusu Aya Miyama ve forvet Yūki Nagasato, çalışmadaki diğer karakterler için model olarak görev yaptı.

Takahashi, Kaede karakterinin başlangıçta takım için sadece bir ōen karakteri (maskot destek karakteri) olarak tasarlandığını belirtti. Ancak, takımın Dünya Kupası'ndaki zaferinden sonra, karakter hızla tam bir romana dönüştü. Takahashi ayrıca hikayenin popülaritesinin artmaya devam edeceğini düşündüğünü söyledi.30 Ağustos'ta tek cilt olarak yayınlanan Soccer Shōjo Kaede, Kaede adında futbolu seven bir liseli kızın Kanagawa Eyaletinde hayallerinin peşinden koşarkenki hikayesini takip ediyor. Kaede'nin arkadaşları ve ailesi, birbirlerine destek olmak ve Kaede'nin futbol maçlarında kazanmasına yardımcı olmak için bir araya gelir.

altın çocuklar, Takahashi'den en son futbol animesi,başlatılandünya çapında özel bir uygulama Ocak ayında iPhone ve diğer iOS cihazları için. Uygulamanın menüleri Japoncadır, ancak bölümler Japonca, İngilizce, Portekizce ve İspanyolca olarak seslendirilmiştir.

Kaynaklar: Sponici Ek Binası , Mainichi Şimbun