Jojo'nun Araki'si Fransa'nın Louvre Müzesi için Manga Oluşturuyor (Güncellendi)

Jojo'nun Araki'si Fransa'nın Louvre Müzesi için Manga Oluşturuyor (Güncellendi)

Hirohiko Araki'sLouvre'daki Rohan4 diğer sanatçının eseriyle birlikte sergilendi
Hirohiko Araki, uzun vadeli yaratıcısıJoJo'nun Tuhaf Macerasıaction manga, Fransa'nın ünlü Louvre sanat müzesinde 'Le Louvre davet la bande dessinée' ('Çizgi Filmler - Louvre Çizgi Roman Sanatına Davet Ediyor') sergisi için yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Sergi başlamak Perşembe günü ve 13 Nisan'a kadar devam edecek; Araki, geçici olarak Rohan au Louvre (Rohan au Louvre) adlı projesini yayınlamayı planlıyor.Louvre'daki Rohan), gelecek yıl.

Serginin eserleri Louvre'da sergilenmekle kalmıyor, hikayeleri de müzede geçiyor. Küratör Fabrice Douar'a göre müze, çizgi roman dünyasının çeşitliliğini sergilemek için beş farklı sanatçı seçti. 'Çizgi romanlar sadece tasasız şeyler değildir... Aynı zamanda daha çok yaratılışla ilgili olan çağdaş çizgi romanlar da vardır - grafik romanlar, dedektif hikayeleri ve manga vardır.' Serginin hedeflerinden biri, çizgi romanlar ve dünya çapında bir müzede sergilenebilecek sanat eserleri hakkındaki klişeleri yıkmak.

Bu, Araki'nin sanatını her zamanki manga okuma izleyicisinin dışına çıkardığı en azından ikinci kez. 2007 yılında bir çift Japon bilim insanıdiye sorduBiyoloji dergisi Cell'in makalelerine eşlik edecek bir sayısının kapağını çizmesini istedi. Dünya prömiyeri için basın toplantısı düzenlendi.20. Yüzyıl Erkeklerifilm üçlemesi (esasNaoki Urasawa'in mangası)Kavradıgeçen ağustos Louvre'da. Tokyo'daki Ghibli Müzesi,sergilemekBu Mayıs ayına kadar Louvre'un minyatür bir reprodüksiyonu.

Kaynak: İlişkili basın

Hirohiko Araki'nin fotoğrafı
Rohan au Louvre (geçici başlık)
Önerilen kapak
Mürekkep ve guaj
© Lucky Land İletişim /Shueisha, Inc..

Güncelleme: Makalenin beraberindeki resmi artık doğru şekilde görüntülenmelidir.