Kanada'daki Maid Café Kapatılıyor (Güncellendi)

Kanada'daki Maid Café Kapatılıyor (Güncellendi)

Restoranın yeniliği televizyona ve gazete haberlerine yol açtı

Japon tarzı hizmetçi kafesi iMaid Caféaçıldı2006 yılında Toronto, Ontario'da bu ay kapandı. Hizmetçi kafeler, hizmetçi kostümlü garsonların bulunduğu restoranlardır. Kanada kuruluşunun yeniliği,CBC Televizyon ağı ve Ulusal Posta gazete .

iMaid Café's İnternet sitesi güncellenmemiş ve gerçek kafenin kapıları kepenkli. Kafenin kapılarındaki 6 Kasım tarihli 'Ev Sahibi Tehlike Emri'ne göre, kafenin yönetiminin arka kirada yaklaşık 8,311 C$ (8.329 ABD$) borcu var. Bir tehlike emri, borçlunun kişisel mülküne el konulmasına yol açabilir.

Japonya'daki son zamanlarda hizmetçi kafeler fenomeni anime ve manganın hizmetçi türünü popüler hale getirdi ve bu da hizmetçi kafelere daha fazla talep yarattı. Diğer tüm kafelerden sıyrılmak için, yeni kuruluşlar erkek hizmetçileri, Gotik temalı kıyafetleri ve okul çocuğu üniformalı garsonları denedi. Hizmetçi kafeler Japonya'da ortaya çıkmış olsa da, iMaid Café Çin müziği çalarak ve garsonların müşterilere 'Usta' yerine 'Shang-di' demesini sağlayarak Toronto'nun yerel Çin-Kanada nüfusuna hitap ediyordu. Güney Kore ve Tayvan'dan Hong Kong'a ve diğer ülkelerde de benzer kafeler ortaya çıktı.Taylanddeğişen derecelerde başarı ile.San Jose, California'da Japon oyuncakları ve anime koleksiyonları konusunda uzmanlaşmış bir mağaza olan FarOut Toys, hala teşvik etmek cumartesi günleri işlettiği hizmetçi kafesi. FarOut Toys, ANN'nin kafesinin durumunu açıklama talebine yanıt vermedi.

Haber ipucu için Michael Nicolas'a teşekkür ederiz.

Güncelleme: Cafe'nin son web sitesi eklendi. Teşekkürler, Okina.