Konami Üst Güvertede Sahteciliğin Bulunduğunu İddia Ediyor Yu Gi Oh! kartlar

Konami Üst Güvertede Sahteciliğin Bulunduğunu İddia Ediyor Yu Gi Oh! kartlar

Oyun yapımcısı, eski ortağı eklemek için Vintage Spor Kartlarına karşı davayı değiştirdi

buKonamioyun yapımcısı, Vintage Sports Cards bayisine karşı, takas kartı oyunu (TCG) nedeniyle açtığı davaya değiştirilmiş bir şikayette bulundu.Yu-Gi-Oh!Değiştirilen davada Konami, eski ortağı Upper Deck'in Vintage ve diğerlerine Yu-Gi-Oh! TCG'nin 'Nadir Kartları' iddiaları arasında sahtecilik, marka ihlali, haksız rekabet, telif hakkı ihlali ve sözleşme ihlali yer alıyor.

Konami Dijital Eğlenceve Japon ana şirketi Konami Corporation, orijinal davayı 8 Ekim'de açmıştı. O sırada sadece Vintage, sanık olarak ismen belirtilmişti. Orijinal dava, kimliği belirsiz ek sanıklar için '1-10 Yapar'ı listelemişti ve 11 Aralık'ta yapılan değişiklik, 1. ve 2.Üst Güverte ŞirketiKaliforniya ve Nevada'daki operasyonları.

Davadaki Konami'ye göre Vintage, nadir kart paketlerini şu adreste dağıtıyor:OYUNCAKLAR R ABDve diğer perakende satış yerleri, ancak bu kartların sahte olduğu iddia ediliyor. Konami, bu kartların Konami ticari markasını taşıdığını, ancak farklı hologram folyoları, yazı tipi türleri ve kağıt stoğu ile orijinal kartlardan ayırt edilebileceğini iddia ediyor. (Yukarıdaki resim, davadaki sergilerden biridir.) Konami, davanın keşif aşamasında elde edilen kanıtların, Vintage tarafından yeniden paketlenen ve satılan 22 sahte 'Nadir Kartın' kaynağı olarak 'Üst Güverte'yi belirlediğini söylüyor. ' Konami ayrıca, sahte kartların orijinal kartlara olan talebi azalttığını ve 'pazarı Nadir Kartlarla doldurarak oyunun bütünlüğünü (örneğin Yu-Gi-Oh! 'Upper Deck, 10 Aralık'ta Nevada'da Konami'ye ayrı bir dava açmıştı. Konamiilan edildi11 Aralık'ta (davasını Upper Deck'i davalı olarak eklemek için değiştirdiği gün) kartın 'tüm operasyonel ve ticari yönlerini' geri alacaktı.franchise. Upper Deck, Yu-Gi-Oh! için Konami Digital Entertainment ile yaptığı dağıtım anlaşmalarına yanıt verdi. Trading Card Game hala yürürlükte.

Hollanda mahkemesiyönetilen24 Aralık'ta Konami, kart oyununun Avrupa'da özel dağıtımı için Upper Deck Panoceanic BV ve Upper Deck International BV ile olan sözleşmesini feshedemez. Bir Amerikan mahkemesi de geçen ay Konami'nin Upper Deck'in Yu-Gi-Oh! kartlar. Üst Güverteden Sonrailan edildiYu-Gi-Oh için siparişleri dolduramayacağını! Bu ay Trading Card Game Şampiyonu Paketleri, Konamiilan edildiŞubat ve Mart aylarında doğrudan perakendecilere yeni kartlar sunacağını söyledi.

Haber ipucu için Cetus-kun ve Pojo.com Forumları için teşekkür ederiz.

Resim © 1996Kazuki Takahashi