Kore Protestoları Hetalia Anime'nin İptalini İstiyor (Güncelleme 2)

Kore Protestoları Hetalia Anime'nin İptalini İstiyor (Güncelleme 2)

TV kanalı animenin mangadan farklı olarak Koreli bir karaktere sahip olmadığında ısrar ediyor

Bir dizi çevrimiçi Koreli protestocu yaklaşan etkinliğin iptali için çağrıda bulunuyor.Hetalia - Mihver Kuvvetlerianimediziler, animenin Japon televizyon kanalı animenin orijinal mangadaki tartışmalı Koreli karaktere sahip olmadığı konusunda ısrar etse de. 'Alaycı şaka' hikayesi, yaklaşık 20 ülke ve bölgenin basmakalıp özelliklerini alır ve onları (çoğunlukla) olarak antropomorfize eder.bishonenkarakterler. Protestocular, hikayenin çeşitli tarihsel dönemleri yeniden hayal eden ancak ağırlıklı olarak Dünya Savaşlarına odaklanan bölümünün Korelilere hakaret olduğunu söylüyorlar. Pazartesi itibariyle, bir portal sitesi protesto için 10.000 isim topladı.

Çocuk İstasyonu, çocukları hedefleyen bir kablolu televizyon kanalı şu açıklamayı yaptı: '[Kids Station] Kore'deki eleştirilerden habersizdi. Ancak, anime versiyonunda Koreli bir karakter görünmüyor.' Beş dakikalık haftalık anime şort serisinin 25 Ocak'ta kanalda prömiyer yapması planlanıyor.

Orijinal manganın yaratıcısı,Hidekaz Himaruya, New York'ta yaşayan 23 yaşında bir tasarım öğrencisi ve manga sanatçısıdır. Web'de yayınlanan manga popülerlik kazandıktan sonra,Gentosha Comics, Inc.bunları ciltler halinde bastı ve manganın 500.000'den fazla kopya sattığını söyledi.Resim © 2008 Himaruya Hidekaz/Gentosha Comics, Inc.

Kaynak: Yomiuri Şimbun

Güncelleme: Yomiuri Shimbun kağıdı gönderildi web sitesinde tam, yedi paragraflık makale. buYahoo! JaponyaHaber sitesi yeniden dağıtılmış Yomiuri Shimbun makalesinin son üç paragrafı içermeyen daha kısa bir versiyonu. Bu son üç paragraf, 10.000 isim toplayan bir portal sitesi hakkındaki açıklamayı ve Kids Station'ın animenin Kore karakterine sahip olmadığına dair açıklamasını içeriyor.

Yukarıdaki resim, k_r2.gif, doğrudan Himaruya'dan geliyor. İnternet sitesi . Belirli bir çizgi roman için üç GIF dosyasından ikincisidir. Üç GIF dosyasının da bulunduğu tam çizgi roman bu sayfanın altında.

Güncelleme 2: dilekçe bulunan Daum portal sitesinde. 14 Ocak itibariyle, 15.000'den fazla doğrulanmamış isme sahip.


Bu makalenin devamı var:Japonya'nın Çocuk İstasyonu, Hetalia Anime Koşusunu İptal Etti (Güncellendi)(2009-01-15 22:06)