Magic Tree House Romanı Anime Sayesinde 20 Kat Daha Hızlı Sattı

Magic Tree House Romanı Anime Sayesinde 20 Kat Daha Hızlı Sattı

Japonya'da ilk romanın satılan toplam kopya sayısı Ekim ayından bu yana neredeyse ikiye katlandı

Mary Papa OsborneilkSihirli Ağaç Ev7 Ocak sayesinde, roman bu ay Japonya'da mağaza raflarından 20 kat daha hızlı uçuyorserbest bırakmakMagic Tree House anime filmi. Amerikan roman dizisi ve Japon animasyon filmidönmekGizemli bir ağaç evi ile zaman içinde maceralara atılan iki kardeş Jack ve Annie'nin etrafında.

RağmenMedya Fabrikasıİlk romanı Karanlıktan Önce Dinozorlar, on yıl önce 2002'de Japonya'da yayımlandı ve bu roman dünya sıralamasında 3. sırada yer aldı.KinokuniyaYeni yılın ilk haftasında kitapçıların en çok satan çocuk kitapları listesi. Ayrıca, 31. ve 25. ciltler ilk 10'da yer aldı. (Dünya çapında, tüm roman serisi yaklaşık 100 milyon kopya sattı.)

Geçen ay, Karanlıktan Önce Dinozorlar, bir yıl öncesine göre yaklaşık 10,4 kat satış yapıyordu. Roman bu ay şimdiye kadar 20 katı satış yaptı. Geçen Ekim ayının sonundan bu yana, satılan toplam kopya sayısı neredeyse iki katına çıktı. (Sihirli Ağaç Evi anime filminin fragmanı başladıkoşmaEkim sonunda.)15 Ocak itibariyle, film 234.000 bilet sattı ve dokuz günde 260 milyon yen (yaklaşık 3.34 milyon ABD Doları) kazandı. İlk hafta sonunda Japon gişesinde 3., ikinci hafta sonunda 4. sırada yer aldı.

Hiroshi Nishikiori(Azumanga Daioh,Toaru Majutsu İndeks yok) tarafından yazılan bir senaryodan filmi yönettiIchiro Okouchi(Geass kodu, Azumanga Daioh,Negima!).Yoshiaki Yanagida(Genshiken,Mucize Ruhu) karakterleri tasarladı ve animasyon sürecini yönetti. AktrisKeiko Kitagawa(canlı aksiyonAyın denizci eri, canlı aksiyoncennet öpücüğü) Jack oynadı,Mana Ashida(canlı aksiyontavşan damla) Annie'yi oynadı.Miki Maya(Takarazuka Revue, canlı aksiyonmutlak erkek arkadaş) Magic Tree House'un sahibi esrarengiz kadın Morgan'ı seslendiriyor.

Kaynak: AnimeAnime.biz