Medabots/Medarot 9 3DS Game'in Tanıtımı, Hikayesi, Karakterleri Açıklandı

Medabots/Medarot 9 3DS Game'in Tanıtımı, Hikayesi, Karakterleri Açıklandı

Japonya'da 24 Aralık'ta robot savaşı RPG'si planlandı

Rocket Company, yaklaşmakta olan Medarot 9: Kabuto ver./Kuwagata ver için bir web sitesi açtı.Nintendo3doyunSalı günü başladı ve yayın Akışı bir teaser filmi. Video Metabee ve Rokusho'yu gösteriyormedabotlar, ve oyunun 24 Aralık çıkış tarihini ortaya koyuyor.

Resmi web sitesi ayrıca oyunun ana görselini de ortaya çıkardı:

Oyun, izole bir adada bir akademi olacak ve oyun, seri tarihinin en büyüğü olan 290 farklı Medabot'u içerecek. Oyunun Robattle sistemi değiştirildi ve savaşın ortasında parça değiştirme özelliğini içerecek.Oyunun hikayesi, ortağı Medabot ile anlaşamayan kahramanı Tenma Wakakoma etrafında toplanıyor. Bir gün tartışmaları alevlenir ve eve depresyona girer. Aniden, Roborobo Takımı olarak bilinen şüpheli bir grupla karşılaşır ve onları kovalarken, kendilerini gizemli bir Medabot ile kavgalarına kapılır. O ve Medabot grubu savuşturur ve yaşlı bir adam tüm olaya tanık olur. Birkaç gün sonra Tenma'nın evine bir zarf gelir ve onu burslu olarak Medabot Akademisine davet eder. Akademiyi kabul eder ve kayıt olur.

Akademinin kendisi, en iyi Medabot savaşçılarının eğitildiği bir adada bulunuyor. Bir zamanlar büyük bir Medalia madeniydi, artık tükendi ve şimdi en zengin ve en etkili Medabot savaşçıları için bir kurum olarak hizmet ediyor. Okulda büyük bir Medalia nafilesinin hala keşfedilmediğine dair söylentiler hala boldur ve Tenma, akademinin sırlarını ortaya çıkarmak için bir yolculuğa çıkar.

Oyunun karakterleri şunları içerir:


Tenma Wakakoma , çekingen ve içine kapanık bir çocuk ve Medabotlar ile deneyimli değil, ancak prestijli bir akademiye bilgin olarak davet edildi ve bu nedenle istenmeyen dikkatleri üzerine çekiyor. Yeteneğinin kendini göstermesi çok az zaman alır ve kısa süre sonra okulda bir 'Keşif Kulübü'ne katılır.
Kunigiku Shinozaki , Normal insanlar onun tam olarak ne hakkında romantik olduğunu anlamakta zorlansalar bile, kendini üstün bir romantik sanan tembel bir çocuk.
Mio Shirakabe , kendini dünyanın en tatlısı olarak gören ve bazı kişilik sorunları sergileyen bir kız. Sadece ortağı Medabot'a açılıyor.

Rocket Company, Medabot oyun serisinin bir önceki oyunu olan Medarot 8: Kabuto ver./Kuwagata ver.'i Ağustos 2014'te Nintendo 3DS için piyasaya sürdü.

İlk Medabot (Medarot) oyunu, bir televizyon anime dizisine ilham verdi.Arı Treni1999'da ve Medarot adlı bir devam serisiTamashii(Medabot Ruhları) 2000 yılında.ADVKuzey Amerika'da dizi lisanslı veNelvanürettidubyılında yayınlanan ilk dizi içinTilki Çocukları2001 yılında ağ, taşınmadan önceABC Ailesi. Medabot Spirits, 2003 yılında ABC Ailesi'nde yayınlandı.

Kaynak: famitsu.com aracılığıyla Silikonra