Megurine Luka Bir Sonraki Vocaloid 2 Karakteri Olarak Açıklandı

Megurine Luka Bir Sonraki Vocaloid 2 Karakteri Olarak Açıklandı

Yuu AsakawaHatsune Miku yaratıcılarından iki dilli sanal şarkıcıyı seslendirmek için

yazılım üreticisiCrypton Geleceğin Medyasısahip olmak ilan edildi Salı günü, Karakter Vokal Serisindeki üçüncü sanal şarkıcı olacak Megurin Luka. Karakter Vokal Serisi, ses örneklerini ve Crypton'unyamahaVocaloid yazılım motoru, sıradan bilgisayar kullanıcıları şarkı sözlerini ve notaları yazarken tamamen yeni şarkılar yaratır. Crypton'un resmi blogunda ilan edildi Pazartesi günü o seslendirme sanatçısıYuu Asakawa'havalı, biraz gizemli' karakter için 'huysuz ama boğuk kadın sesi' sağladı. 'Amazing Grace' yorumunun bir '0.9 sürümü' olabilir Duymak resmi blogda ve diğerinin değiştirilmemiş ve ince ayar yapılmış versiyonlarında demo şarkı . Karakterin yazılımı 30 Ocak'ta Japonya'da satışa çıkacak.

Önceki iki karakterden farklı olarak Crypto, Luka'nın 3GB ses veri tabanının 'Japonca/İngilizce iki dilli' olarak reklamını yaptı ve sınırlarını ve kültürel engelleri aşacağına dair umudunu ifade etmek için adını seçti. 'Megurine' adı Japonca'da 'seyahat eden ses (tüm dünyayı)' olarak okunabilir ve Luka adı, Japonca'da 'nagare' (akan) ve 'ka' (şarkı) veya 'kaori'nin eşsesli kelimelerini çağırır. ' (koku). Onun kurgusal profili aşağıdaki gibidir:

Yaş 20 yaşında
Yükseklik 162 cm (5 fit, 4 inç)
Ağırlık 45 kg (99 pound)
Tercih edilen türler Latin cazdan etno-pop/house'dan elektronika dansına
Tercih edilen tempolar 65 ila 145 BPM
Tercih edilen şarkı aralığı D3'ten D5'e

Crypton Future Media'nın ilk sanal şarkıcısı, Sesi tarafından sağlanan Hatsune Miku'ydu.Saki Fujitave adı 'geleceğin ilk sesi' olarak okunabilecek. Kullanıcıların Miku şarkılarını sıfırdan oluşturabilmelerindeki göreceli kolaylık, onu hayran yapımı müzikler ve çevrimiçi videolar için büyük bir hit haline getirdi. Hatsune Miku sonundaesinlenilmişbirkaç resmi manga (biri dahilçizilmişCrypton'un karakter tasarımcısı Kei tarafından), birçok resmi olmayandojinshimanga veyazılım, ve gereklimağazacılık. Ayrıca anime kamera hücreleri yaptı,kazanmakbilim kurgu ve fantezi için Seiun Ödülleri'nde Ücretsiz Giriş Ödülü vekazanmakAnime Kobe Ödülleri'nde Ağ Ödülü.Crypton Future Media'dan ikinci karakter ikilisi, seslendirdiği gibi Kagamine Rin ve Len'di.Asami Shimoda. Abi-kardeş ikilisinin adı Kagamine, kelimenin tam anlamıyla 'ayna sesi' anlamına gelir ve verilen Rin ve Len isimleri, 'sağ' ve 'sol' anlamına gelir. Müzisyen ve ara sıra animeseslendirme sanatçısı Gackt ödünç vermekSesi, SSW'nin İnternet yazılım şirketinin geliştirdiği Vocaloid vokal müzik sentezleyicisinden ayrı bir yan ürün olan Gackpoid'e. Berserk manga yaratıcısı Kentaro MiuraçizdiGackpoid için karakter tasarımı.

Kaynak: Rakugakidou

Resim © 2008 Crypton Future Media, Inc.