Miyazaki'nin 13 Diskli Blu-ray/DVD Kutu Setinde Listelenen İlk Yönetmenlik Çalışması

Miyazaki'nin 13 Diskli Blu-ray/DVD Kutu Setinde Listelenen İlk Yönetmenlik Çalışması

Yuki no Taiyō, ayrıca Cagliostro'dan Wind Rises'a 11 özellik,İşaretinizde, & 3Akado Suzunosukebölümler

Amazon Japonya, Miyazaki Hayao Kantoku Sakuhin-shū'yi (Yönetmenin Toplu Eserleri) listeliyor.Hayao Miyazaki), 13 diskli Blu-ray Disk / DVD Miyazaki'nin eserlerinden oluşan koleksiyon. 18 Haziran listesi, Miyazaki'yi yönetmen olarak adlandıran ilk çalışma olan bir televizyon pilot filmi olan Yuki no Taiyō'nin ilk ev videosu yayınını içeriyor.

Ana 11 diskte Miyazaki'nin yönettiği şu uzun metrajlı filmler var:

 • Lupin III: Cagliostro Kalesi(1979, Miyazaki'nin sinemalardaki ilk çalışması)
 • Rüzgar Vadisi Nausicaä(1984)
 • Laputa: Gökyüzündeki Kale(1986)
 • Komşum Totoro(1988)
 • Kiki'nin Teslimat Hizmeti(1989)
 • Porco Rosso(1992)
 • Prenses Mononoke(1997)
 • Ruhların Kaçışı(2001)
 • Howl'un Hareketli Kalesi(2004)
 • İyileştirme(2008)
 • Rüzgar yükseliyor(2013)

İlk bonus ekstralar diski, Hayao Miyazaki'nin storyboard'unu yazıp yönettiği 1972 beş dakikalık pilot filmi Yuki no Taiyō'yi (Yuki'nin Güneşi) içeriyor. Bu kısa filmi önerilen bir televizyon dizisi uyarlaması için yarattı.Tetsuya Chibaaynı adlı mangası. 76 tiyatroEon Eğlencedizisi bu kısa filmi The Wind Rises ile 26 Aralık'tan 13 Ocak'a kadar gösterdi.İlk bonus ekstralar diski de 1972-1973 televizyon animesinin 26, 27 ve 41. bölümleriyle listelenmiştir.Akado Suzunosuke. Miyazaki, bu belirli bölümleri storyboard'a ekledi. Başka bir adlandırılmış bonus 'İşaretinizde,' müzik videosu birChage ve Askasinemalarda gösterilen 'deneysel film' haline gelen şarkıKalbin fısıltısı. Miyazaki bu filmi tasarladı, yazdı ve yönetti.

İkinci bonus ekstralar diski, eksiksiz, düzenlenmemiş 90 dakikalık basın ile listelenmiştir.konferanshangi Hayao Miyazakitartışıldıonunemeklilik6 Eylül 2013 tarihli uzun metrajlı filmlerden.

Lupin III: The Castle of Cagliostro'nun Blu-ray Diski, en yeni HD master'ı kullanarak dijital olarak yeniden düzenlenmiş bir disktir.

Amazon bağımsız listeler Blu-ray ve 18 Haziran'da The Wind Rises'ın DVD'leri yayınlandı ve Spirited Away 18 Temmuz'da. Her iki film deJaponca/İngilizce/Fransızca/Korece/Çince(Basitleştirilmiş/Geleneksel altyazılar ve Mandarin/Kantonca dublajlar) altyazılar ve dublajlar. The Wind Rises'ın bir de Rusça'sı var.dub, Spirited Away'de Almanca altyazı ve dublajın yanı sıra bir Fin dublajı vardır.

Hem The Wind Rises hem de Spirited Away'de ayrıca resim içinde resim modu, diyalog kayıt senaryosu ve fragmanlar aracılığıyla filmin yanında izlenebilen storyboard'lar da var. The Wind Rises, filmin tamamlanmasıyla ilgili basın toplantısını ve 'Hikōki-gumo'nun müzik videosunu ekliyor.

Amazon listeler Lupin III: The Castle of Cagliostro'nun 6 Ağustos'ta bağımsız Blu-ray sürümü.

[Aracılığıyla Film ve Drama Notu , WTK , eiga.com ]

Güncelleme: Listeler Amazon'da geri döndü.