Ninja Hattori kun Komedi Animesi Hindistan'da Yeniden Yapılıyor

Ninja Hattori kun Komedi Animesi Hindistan'da Yeniden Yapılıyor

tarafından aksiyon komedidoraemonortak yaratıcı 1. sıradaTV Asahi, Hakuhodo DY'nin anlaşması

Japon yayıncıTV AsahiveHakuhodo DY Medya OrtaklarıHindistan yapımı popüler anime programlarının yeniden çevrimlerini bu yıl Asya'daki televizyon istasyonlarına sunmaya başladılar. Bu girişimdeki ilk proje, yaklaşık 25 yıldır ilk yeni animasyon programıdır.Ninja Hattori-kun, komedi aksiyon manga/animefranchiseitibarendoraemonortak yaratıcıMotoo Abikoveya 'Fujiko Fujio(A).' Japonya'nın azalan doğum oranı nedeniyle durgun yerel anime pazarıyla karşı karşıya kalan iki ortak şirket, Hindistan'ın düşük üretim maliyetlerinden yararlanarak oldukça genç nüfusa sahip Asya pazarlarına girmeyi planlıyor.

Shinei AnimasyonuTV Asahi'nin tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş olan , büyük bir Hint prodüksiyon şirketi olan Reliance MediaWorks ile ortaklaşa projeyi üretiyor. Shinei yazımı ve yönetmenliği üstlenirken, Reliance gerçek animasyon sürecinden ve ses kaydından sorumlu olacak. 30 dakikalık bir programın Japonya'da üretilmesi 10 ila 15 milyon yen'e (130.000 ABD Doları ila 195.000 ABD Doları) mal olurken, benzer bir program Hindistan'dakinin yaklaşık yarısına mal olacaktır.

26 bölümlük yeni Hattori-kun yapımı bu Mayıs ayında Hindistan'da yayınlanmaya başlayacak. (Orijinal çalışma 2006'da orada yayınlanmaya başladı ve büyük popülaritesiyle çocuk animasyon televizyon reytinglerinin zirvesine yükseldi.) Yeni versiyon daha sonra bu yaz TV Asahi'de Japonya'ya 'ithal edilecek' ve ortaklar, Kore ve Tayland da dahil olmak üzere 10 ülkedeki istasyonlara göndermeye karar verdi.TV Asahi, animasyon prodüksiyonu için Hindistan'da doğrudan bir varlık oluşturma olasılığını araştırıyor. için ortak yapımlar da düşünüyor.kalıcı,mum boya Shin-chan, ve diğer başlıklar. Japon Animasyonlar Birliği'ne (AJA) göre, 2010'da 195 televizyon anime programı vardı - bu, 2006'daki zirveden %30 düşüşle. Reklamcılık, mal satışı ve diğer ilgili işlerin toplamı yaklaşık 92 milyar yen (1.2 milyar ABD Doları) ), art arda dördüncü düşüş yılını temsil etti.

Mali haber kaynağı Nikkei daha öncerapor edildigeçen hafta Japon yayıncıKodanşave anime stüdyosuTMS Eğlencebir Hint/Japon animasyon dizisi uyarlaması üzerinde işbirliği yapıyorlar.Ikki KajiwaraveNoboru Kawasaki'sKyojin hayır Hoshibeyzbol mangası. Bununla birlikte, yeni yapım, hikayeyi Hindistan'ın tercih ettiği top oyunu olan kriket ile yeniden yapacak.

Kaynak: Nikkei aracılığıyla Anime Anime Biz

Resim ©Fujiko Stüdyo/Şine