NIS Başkanı: 'Disgaea 5'in PS Vita Versiyonu İmkansız'

NIS Başkanı: 'Disgaea 5'in PS Vita Versiyonu İmkansız'

Sohei Niikawa ayrıca yalnızca PS4'e özel oyunun ardındaki sebepleri de açıklıyor, duyurulmamış 2 oyunun daha hazırlandığını belirtiyor

Nippon Ichi YazılımıDevlet Başkanı Sohei Niikawa, 581. sayısında bir röportajda açıkladı.Kadokava'sDengeki PlayStation25 Aralık tarihli bir dergiOyun istasyonuYaklaşan PS4 özelinin Vita versiyonuMakai Kimse Disgaea5 oyun mümkün değil.

Limanı soran birçok hayran hakkında yorum yaparak şunları söyledi:

...Bunu beğenecek çok sayıda tüketici olduğunu biliyorum. Ancak oyunu PlayStation 4 özellikleriyle geliştiriyoruz, bu yüzden dürüst olmak gerekirse oyunu PlayStation Vita'ya taşımak imkansız. Birçok özelliği silmeden ve varlık miktarını azaltmadan oyunu taşımak çok zor olurdu ve tabii ki bunu yapmak istemiyoruz. Tüm içeriğin [ve DLC'nin] dahil olduğu bir 'Geri Dön' sürümü bekleyen insanlar olduğunu düşünüyorum, ancak üzgünüm, bu sefer olmayacak. (gülüyor) Oyunu taşınabilir bir sisteme taşıyacak olsaydık, hayranlar muhtemelen Vita'dan sonraki taşınabilir sistemi beklemek zorunda kalacaklardı, ancak bu [sistem] hakkında hiçbir şey duymadım, yani bu çok uzaklarda olurdu. gelecek. Disgaea 5, Uzaktan Oynatma özelliğine sahip olacak. PS Vita bağlantı noktası beklemeyin ve lütfen PlayStation 4 sürümünü oynayın.

Buna ek olarak, Niikawa'ya oyunun neden sadece PlayStation 4'te piyasaya sürüldüğü sorulduğunda, ekibin başlangıçta oyunun hem PlayStation 3 hem de PlayStation 4 için çok platformlu bir sürüm olmasını amaçladığını söyleyerek yanıt verdi. Sadece Japon pazarında, ekip bunun kesinlikle şirket için en güçlü satışları elde edeceğini biliyor. Ancak, tüketici oyun pazarını düşünürken ekip, PlayStation 4'ün Japonya'da iyi satmaması durumunda platformun geleceği olmadığını fark etti. Nippon Ichi Software'in oyunlarınıSonyJigsaw World'ün 1995'te orijinal PlayStation'da piyasaya sürülmesinden bu yana platformlarda çalıştı ve bu nedenle PlayStation 4'ün büyümesine elinden geldiğince yardımcı olmak istedi.Niikawa, yaklaşmakta olan oyunun bir özelliği hakkında da yorum yaptı ve körinin oyunun büyük bir teması olacağını söyledi. Maskot karakter Usaria'nın en sevdiği yemek olacak olsa da oyunun sistemi kadar hikayede de önemli bir unsur olacak. Niikawa ayrıca oyun ve Japon köri restoran zinciri GO!GO!CURRY! arasında bir işbirliği olduğunu duyurdu. yeşil ışık yakılmıştır.

Sonuç olarak Niikawa, Nippon Ichi Software'deki tüm geliştirmelerin PlayStation 4'e kaydığını ve şirketin şu anda Disgaea 5'in yanı sıra iki oyun daha üretmeye hazırlandığını kaydetti.

oyun olacakilk26 Mart'ta Japonya'da. Oyunun sınırlı sayıdaki paketi, bir 'Usaria & Yellow Prinny' Niitengo mini figürü, ciltli bir sanat kitabı, 2 diskli bir kitapla gelecek.orjinal Film Müziği, ve her şeyi içeren orijinal sanat eseri içeren bir kutu. Oyunu ön sipariş verenler, Seraphina için alternatif bir tavşan kız kıyafeti için bir indirme kodu alacaklar. Oyunun sınırlı sürüm paketi 10.200 Yen (yaklaşık 102 ABD Doları), normal sürüm 7.200 Yen (72 ABD Doları) ve indirilebilir bir kopyası 6.171 Yen (62 ABD Doları) fiyatla satışa sunulacak.

Nippon Ichi Software hikayeyi şöyle anlatıyor:

En güçlü ve en kötü Derebeyi, Void Dark. Kontrolü altında, birçok Cehennem, astları tarafından istila edildi ve onun gücü altında tutuldu. Void Dark, herhangi bir ahlak yolundan sapmış varlıklar olan büyük bir Lost ordusunu kontrol ediyor. Ordusundaki asker sayısının on milyar olduğu söyleniyor.

Görünüşe göre Cehennem'deki hiç kimse Void Dark'a ve ordusuna karşı duracak güce sahip değil... Ancak, Cehennem çok geniş. Kişisel kinleri nedeniyle Void Dark'tan intikam almak için birden fazla Derebeyi sessizce tavır alır.NISA yapacakserbest bırakmak2015 sonbaharında Kuzey Amerika'daki oyun. Batılı bir sürümonaylanmışEylül ayında, ancak çıkış tarihi açıklanmadı.