One Piece Manga, Tek Yazarlı Comic İçin Basılan Kopyalar İçin Guinness Dünya Rekoru Kırdı

One Piece Manga, Tek Yazarlı Comic İçin Basılan Kopyalar İçin Guinness Dünya Rekoru Kırdı

Eiichiro Oda' serisinin şu anda dünya çapında 30'dan fazla ülkede basılmış 320.866.000 kopyası var

için resmi web sitesiEiichiro Oda'sBir parçamanga ilan edildi Pazartesi günü Japonya'da manga, 'Aynı çizgi roman serisi için tek bir yazar tarafından yayınlanan en çok kopya' için Guinness Dünya Rekoru kırdı. Aralık 2014 sonu itibariyle, manganın dünya çapında 320.866.000 kopyası basılmıştır.

Oda, yazılı bir açıklama yaparak ödül hakkında şu yorumu yaptı: 'Guinness Dünya Rekoru için bu sertifika için teşekkür ederiz. Manga zaman geçirmek için eğlenceli bir yol ama [okuyuculardan] 'One Piece aracılığıyla arkadaş edindim' veya 'One Piece aracılığıyla sevgilimi buldum' gibi raporlar aldığımda gerçekten mutlu oluyorum. Bu rekor sayının aynı sayıda insanı bir araya getirme imkanı olduğunu düşünüyorum. Manga dünyasındaki öncülerime, birlikte çalıştığım meslektaşlarıma ve okuyucularıma olan minnettarlığımı unutmayacağım ve bundan sonra bu rekoru utandırmayacak bir eser çizmeye devam etmek istiyorum.'

Ödülün takdimi için Pazartesi günü Tokyo'da bir tören düzenlendi. Oda katılmadı amaHaftalık Shonen AtlayışıeditörYoshihisa Heishiadına katıldı.Oda, 1997'de One Piece'i piyasaya sürdü ve manga 30'dan fazla ülkede yayınlandı.Şueisha piyasaya sürülmüş3 Nisan'da 3,8 milyon kopya ilk basımla manganın 77. cildi.

Haftalık Shonen Atlayışımeydana çıkarmakPazartesi günü Japonya'da One Piece dergisinin 22 Haziran'da çıkacak olan 29. sayısında büyük bir haber olacak.

Kaynak: orikon