Otakon, 'Metal Gear Solid'de bahsetti

Otakon, 'Metal Gear Solid'de bahsetti

KonamiyeniOyun istasyonuYılın en büyük hitlerinden biri olması beklenen oyun 'Metal Gear Solid', olarak bilinen Kuzey Amerika anime kongresinden söz ediyor.Otakon. Oyuncunun kurtardığı karakterlerden biri de aslında 'Otacon' adlı Amerikalı silah tasarımcısı.

Konami'nin web sayfasından karakterle ilgili bir alıntı: 'Gerçek adı Hal Emmerich. Silah teknolojisinin ticari geliştiricisi. Kafkasyalı, gözlüklü, cana yakın kişilik. Silah geliştirme dehası. Teröristler tarafından rehin alındı. Japanimation'ı sevdiği için düzenli olarak katılıyor.OtakuKongreler, Amerika'da düzenlenen Japon anime etkinliklerine Otacon deniyor.'

Otakon çalışanı Anthony Palumbo, 'Küçük Amerikan kongremizin büyük bir piyasaya sürülen bir Japon video oyununda bahsedilmesi gerçekten tuhaf ve neredeyse gerçeküstü' diyor. 'Sanırım Japon Variety şovunda bizimle ilgili bu hikaye işe yaradı.Anime FuarıArtık büyük bir video oyununda geleneklerinden bahsedildiğini söyleyemem, değil mi!'Karakterin orijinal Japonca açıklaması http://www.Konami adresinde bulunabilir..co.jp/kcej/Products/metalgear/chara/otacon.html.Amerika çıkışı için karakterin değiştirilip değiştirilmediği bilinmiyor.