'Otaku' Katili Tsutomu Miyazaki Salı Günü İnfaz Edildi

'Otaku' Katili Tsutomu Miyazaki Salı Günü İnfaz Edildi

1988-1989 seri cinayetler karardıotakuJaponya'daki imajı

Tsutomu Miyazaki, 1989 tutuklanması imajını zedeleyen 45 yaşındaki mahkum seri katilotakuJaponya'da Salı günü erken saatlerde diğer iki katille birlikte idam edildi. Adalet Bakanı Kunio Hatoyama, infazları zaten gerçekleştikten sonra bir sabah brifinginde duyurdu. 'Otaku' terimi Japonya'da 1989'dan önce içe dönük, takıntılı hayranlar için zaten kullanılıyordu. Ancak Miyazaki'nin davası ve deneme yazarıAkio Nakamori'in davayla ilgili yazıları (sağda resimde) eşzamanlı olarak terimi popüler hale getirdi ve kamuoyunda onu karaladı.

Miyazaki (hiçbir ilişkisi yok)Stüdyo GhiblimüdürHayao Miyazaki), 23 Temmuz 1989'da Tokyo'nun Hachiko semtinde evinin yakınındaki kuru bir nehir yatağında açıkça grafik fotoğraflar çekmeye çalışırken 6 yaşındaki bir kıza saldırdıktan sonra tutuklandı. Polis, Miyazaki'nin kendi evinde pornografik veya şiddetli canlı aksiyon ve anime videoları içeren 5.763 video kaset keşfetti. Polis ayrıca, 4 yaşındaki dört kızı öldürdüğüne dair kanıt buldu.Mari Konno, 7 yaşındaki Masami Yoshizawa, 4 yaşındaki Erika Nanba ve 5 yaşındaki Ayako Nomoto - 1988 ile 1989 arasında.

Miyazaki'nin davası 1990'dan ölüm cezasına çarptırıldığı 1997 yılına kadar sürdü. Tokyo Yüksek Mahkemesi 2001 yılında kararı onadı ve Japon Yüksek Mahkemesionaylananayrıca 2006 yılının Ocak ayında.Kaynak: Mainichi Şimbun 1 , Mainichi Shimbun 2