Pokémon GO Game Uygulaması Belirli Ülkelerde Piyasaya Sürülüyor

Pokémon GO Game Uygulaması Belirli Ülkelerde Piyasaya Sürülüyor

ABD ve Japonya'daki kullanıcılar, bu ülkelerdeki resmi lansman için 'bir süre beklemelerini' tavsiye etti

Oyun geliştiricisiNiantikLabs yayınladıPokémonGO için artırılmış gerçeklik akıllı telefon oyunu iOS ve Android belirli ülkelerde Salı günü cihazlar. Uygulama Avustralya ve Yeni Zelanda'da kullanılabilirken, binaen Wall Street Journal'a, The Pokémon Company International, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya'daki kullanıcılara, oyunun kendi ülkelerinde resmi lansmanı için 'lütfen bir süre beklemelerini' tavsiye ediyor.

Kapalı bir beta testibaşlatılanAmerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Yeni Zelanda'da Mayıs'ta ve 30 Haziran'da sona erdi. Ayrıca saha testleri başlamak Mart ayında Japonya'da.

Oyuncular, konum tabanlı teknolojiyi kullanarak gerçek dünyada Pokémon'u bulabilmek için uygulamayı kullanacaklar. Belirli Pokémonlar yalnızca belirli bölgelerde bulunur: örneğin, göllerde veya okyanuslarda su türleri bulunur.Akıllı telefon yakında bir Pokémon olduğunda titreyecek şekilde ayarlanabilir. Oyuncular ayrıca 'PokéStops' ve Pokémon Gyms'i 'kamusal sanat enstalasyonları, tarihi işaretler ve anıtlar gibi ilginç yerlerde' bulabilirler. PokéStops'ta oyuncular Poké Balls ve diğer eşyaları alabilirler. Oyuncu yeterince araştırdıktan sonra, bu PokéStop'lar, oyuncu belirli sayıda adım yürüdükten sonra yumurtadan çıkacak Pokémon Yumurtaları sunacak.

poke mon Gym'ler, oyuncular onlara Pokémon atayana kadar boş kalacak. Her oyuncu Spor Salonuna yalnızca bir Pokémon atayabilir ve bu nedenle Spor Salonu'nu savunmak için bir ekiple çalışmalıdır. Oyunun belirli bir noktasında oyunculardan üç takımdan birine katılmaları istenecek.

Oyuncular, daha güçlü Pokémon yakalamak ve daha iyi öğeler almak için bir eğitmen olarak seviyeler kazanabilir. Yeterince bir tür Pokémon yakalamak, oyuncunun bu Pokémon'u geliştirmesine izin verecektir. Oyun ayrıca başarı madalyaları da sunacak.

Nintendoayrıca 'Pokémon Go Plus' bileklik cihazını sunarak oyuncuların sadece ekranlarına bakmak yerine çevrelerine dikkat etmelerini sağlamayı umuyor. Cihaz ayrıca takım elbise ceketleri vb. üzerine klips olarak da kullanılabilir. 'Pokémon Go Plus' cihazı, oyuncuları oyunda olan bir şey konusunda uyaracak LED ve titreşim işlevlerine sahip olacaktır. Cihaz, oyuncuların akıllı telefonlarına bağlanmak için Bluetooth teknolojisini kullanır. Oyuncular oyunu cihaz olmadan da oynayabilirler.

Niantic Laboratuvarları vePokémon Şirketi meydana çıkarmakartırılmış gerçeklik akıllı telefon uygulaması geçen Eylül ayında. Niantic'in sahip olduğukabarıkThe Pokémon Company, Nintendo'dan 20 milyon ABD doları veGoogleoyun için ve üç yatırımcı Niantic'e belirtilmemiş performans hedeflerine ulaştıktan sonra 10 milyon ABD doları daha verecek.

Kaynak: Sınır (Bunun yerine Nick)