Son Okul Günleri Bölümü Gerçek Hayat Suçu Tarafından Önlenir

Son Okul Günleri Bölümü Gerçek Hayat Suçu Tarafından Önlenir

İddiaya göre kızının babasını baltayla öldürmesini hatırlatan bölüm

Japonya'da yayın yapan beş istasyonun tamamıOkul günleritelevizyon dizisi, iddiaya göre kızı tarafından Salı günü Kyoto bölgesinde bir polis çavuşunun gerçek hayatta baltayla öldürülmesi ışığında, animenin bu haftaki son bölümünü önledi. School Days'in 12. ve son bölümünde, bir kız öğrencinin bir kurbana şiddetle saldırdığı bir sahne yer alıyor. Cinayetten bir gün sonra bölümü önleyen ilk istasyon olan Kanagawa Eyaleti tvk, bunun yerine bir dizi alakasız sahne görüntüsü ve şu metni yayınladı: 'Program, belirli koşullar nedeniyle değişti'.

Polis, Kyoto Eyaleti'ndeki Minami Karakolunun trafik bölümündeki 45 yaşındaki bir polis çavuşunun 16 yaşındaki kızının cinayetten önce bir balta satın aldığını söyledi. Ayrıca 18 Eylül sabahı 41 yaşındaki annesi ve 19 yaşındaki kız kardeşi uyurken babasını öldürmeden önce siyah bir elbise giydiği iddia edildi. Yetkililer, onu aynı elbisenin içinde kanlar içinde bulduklarını ve gözaltında suçu kabul ettiğini söylediler.

tvk, School Days'in son bölümünü yayınlamamaya karar verdikten sonra, TV Chiba,TV Aichi, TV Tama (Saitama'da) veTV Osakatakip etti. tvk kanalı, bölümü tamamen engellemeden önce, şiddet sahnesindeki kanın kırmızıdan siyaha yeniden renklendirildiği bölümü yayınlamayı planlamıştı. Anime Tiyatrosu-X (AT-XSchool Days'i yayınlayan uydu kanalı, canlı yayın bölümlerinin ardından tekrar ediyor, planlarını 'göz önünde bulundurduğunu' söylüyor. AT-X, bazı programlamaları özellikle 15 yaşın üzerindeki izleyicilerle sınırlandırır. Okul Günleri'nin resmi web sitesinde gönderildi Final bölümünün daha sonra yayınlanıp yayınlanmayacağına dair kararın anasayfadan duyurulacağını belirten bir duyuru.School Days animesi, bir kızın bir erkeğe duyduğu hisler ile çocuğun başka bir kızı takip etmesine yardım etme konusundaki özverili arzusu arasında parçalandığı yetişkin bir bilgisayar romantizm simülasyon oyununa dayanmaktadır. Oyunun çoklu sonlarından bazıları, şiddetli bir şekilde öldürülen ve öldürülen karakterleri içerir.

Haber ipucu için enjin2000'e teşekkürler.

Kaynak: Mainichi Gazetelerinin Eski Web Sitesi

Resim ©Yığın,Okul Günleri Üretim Komitesi2007


Bu makalenin devamı var:Higurashi Kai 'Çeşitli Koşullar Nedeniyle' Önlendi (Güncelleme 2)(2007-09-20 13:03)