Tokyo Babylon 2021 Studio GoHands, İptal Edilen Anime Üzerinden 450 Milyon Yen İçin Kral Rekorlarına Dava Açtı

Tokyo Babylon 2021 Studio GoHands, İptal Edilen Anime Üzerinden 450 Milyon Yen İçin Kral Rekorlarına Dava Açtı

İntihal iddiaları ortaya çıktıktan sonra planlanan 21 bölüm için ödenmeyen maliyetler için dava

anime stüdyosuGoHandsSalı günü Tokyo Bölge Mahkemesinde eğlence şirketine karşı yasal şikayette bulunduKral Kayıtlarıyaklaşık 450 milyon yen (yaklaşık 4,1 milyon ABD Doları) tutarındaki ödeme yapılmaması nedeniyle iptal edildi üretimi Tokyo Babil 2021 televizyonanime.

Davaya göre GoHands, animeyi üretmek için King Records ile bir sözleşme yapmayı kabul etti ve geçen Kasım ayının sonuna kadar 13 bölüm teslim etti. 314,6 milyon yen (yaklaşık 2,87 milyon ABD Doları) olan üretim maliyetinin Aralık 2020'den Ağustos 2021'e kadar taksitler halinde ödenmesi planlandı. Ancak GoHands, sözleşmenin ilk taksitten sonra Ocak ayında tek taraflı olarak iptal edildiğini iddia ediyor.

GoHands sadece sözleşme kapsamında kalan 281.6 milyon yen (yaklaşık 2,57 milyon ABD Doları) için değil, aynı zamanda 14 ila 21. bölümler için 171,82 milyon yen (yaklaşık 1,57 milyon ABD Doları) için dava açıyor. (Davaya göre, GoHands ve King Records, Bu sonraki bölümler için henüz resmi olarak bir sözleşme imzalamadı.)Kral Eğlence Yaratıcıilan edildiGoHands'ın anime uyarlamasıKELEPÇE'sTokyo Babil manga Geçen Ekim veaçık19 Kasım'da karakter tasarımları. Ancak, 20 Kasım'da, personel olası bir uyarı aldı.intihalanimenin kostüm tasarımları üzerinde - özellikle, Koreli kız grubu Red Velvet'in bir kostümünden veinsanlarbebek kıyafeti. Personel özür diledi Aralık ayında, iki karakter için kostüm tasarımlarına izinsiz olarak başka kaynaklardan atıfta bulunulması nedeniyle.

Tokyo Babylon 2021 karakter tasarımı karşılaştırması

o zaman personelgecikmişGoHands'ın planlanan Nisan 2021 prömiyerinden önce animesi duyuru Mart ayında tamamen yeni bir üretim planlanarak tamamen iptal edilmesi. King Records'un da dahil olduğu yapım komitesi, daha fazla intihal örneğini ortaya çıkaran bir soruşturmayı ve bunun sonucunda 'yapım stüdyosuna olan inancını yitirdiğini' aktardı.

GoHands'a göre, intihal iddialarının ardından King Records stüdyodan tasarımları revize etmesini istedi ve stüdyo üzerinde anlaşılan yayın için çalışmaya devam etti. Ancak GoHands, King Records'un rotayı tersine çevirdiğini ve kalan taksitleri Ocak ayında ödemeyi reddettiğini iddia ediyor.

King Records gazeteye anlattı Asahi yasal şikayeti almadığını ve bu nedenle konu hakkında yorum yapmayı reddettiğini söyledi.

GoHands'ın avukatı Tomonori Sugō, anime yapımlarının genellikle mevcut tasarımlara atıfta bulunduğunu iddia etti, ancak stüdyolar, çizilmiş tasarımları referans alınan kıyafetlerle karşılaştırırken hiçbir telif hakkı ihlali sorunu olmadığını doğrulayacaklardı. Ancak GoHands'taki bu prodüksiyonda telif hakkı izinlerinden sorumlu kişi ani bir hastalık nedeniyle ulaşılamaz hale geldi, bu nedenle söz konusu tasarımlar yeterince incelenmedi.

Sugō, 'Gözlem için hayranlardan gerçekten özür dileriz. Ancak, stüdyo zaten istendiği gibi revizyonlarla ilerliyordu. King Records'tan çok daha küçük bir şirketiz, bu yüzden ciddi bir ekonomik darbeye katlandık.' Sugō, Japonya'nın taşeronluk yasalarına göre gecikmiş ödemelerin yasak olduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: Asahi (Kyota Tanaka) aracılığıyla Yaraon!