Universal Studios Japan: Nintendo Bölgesini İnşa Etmek Harry Potter'dan Daha Maliyetli

Universal Studios Japan: Nintendo Bölgesini İnşa Etmek Harry Potter'dan Daha Maliyetli

2020 Tokyo Olimpiyatları'na kadar açılacak tema parkı alanı için 40 milyar yen'in üzerinde bir plan planlandı

buUniversal Studios Japonyatema parkının işletme görevlisi ve yatırım stratejisti Tsuyoshi Morioka belirtilmiş Salı günü Sankei Shimbun gazetesine, tema parkınınplanlı Nintendo- temalı cazibe alanı, mevcut 'Harry Potter'ın Büyücü Dünyası' alanından daha pahalıya mal olacak.

Universal Studios Japan ve Nintendo, tema parkının ön kapısının solunda Nintendo cazibe alanını inşa etmeyi planlıyor (sağdaki resimde kırmızı ile gösterilen alan, yeşil alan ise mevcut park alanıdır). Şu anda alan geçici etkinlik alanı olarak kullanılıyor.

Morioka'ya göre, yeni bölge, Temmuz 2014'te tema parkında açılmadan önce yaklaşık 40 milyar yen (yaklaşık 380 milyon ABD Doları) olan 'Harry Potter'ın Büyücü Dünyası' alanından daha pahalıya mal olacak. yeni alan 50 milyar yen'in (yaklaşık 480 milyon ABD Doları) üzerine mal olabilir. Proje, popüler Nintendo karakteri Mario'nun yanı sıra Nintendo kütüphanesindeki diğer karakterleri kullanmayı planlıyor. Tema parkı, 2020'de Tokyo Olimpiyatları düzenlendiğinde bölgeyi açmayı planlıyor.Nintendo'nun sahip olduğuilan edildiMayıs 2015'te Nintendo temalı cazibe merkezlerini gelecekte Universal tema parklarına getirmek için Universal Parks & Resorts ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Nintendo, o sırada 'sürükleyici deneyimlerin Universal'in tema parklarındaki önemli cazibe merkezlerini içereceğini ve Nintendo'nun en ünlü karakterlerini ve oyunlarını içereceğini' belirtti. Nintendo o zamanilan edildiŞubat ayında Osaka'daki Universal Studios Japan'da cazibe merkezleri yaratmayı planladığını duyurdu.

Universal Studios Japan bu yıl 15. yılını kutluyor. parkkoşma4-DEjder Topu Zbinmek, birBir parçacanlı sahne şovu,veaÖlüm notubir serinin parçası olarak gerçek kaçış oyunuŞönen atlama- temalı 'Evrensel Atlama Yaz' atraksiyonları. Park aynı zamandakoşmaaYo-kai izletemalı cazibe ve iki bölüm başlatacak, 'Yarisugi! Yaz Tiyatrosu' ve 'Yarisugi! Summer Live,' yaz boyuperformanslarileAKB4823 Temmuz'dan 4 Eylül'e kadar.

Kaynak: Sankei Shimbun aracılığıyla Otakomu