Vinland Saga Anime 2. Sezonu Aldı

Vinland Saga Anime 2. Sezonu Aldı

MüdürShuhei Yabuta, karakter tasarımcısıTakahiko Abirudönüş

İngilizce altyazılı 'Vinland Efsanesi2nd Anniversary Memorial Movie' Çarşamba günü, ikinci Vinland Saga anime sezonunun prodüksiyonunun yeşil ışık yaktığını duyurdu. MüdürShuhei Yabutave karakter tasarımcısıTakahiko Abiruikinci sezon için geri dönüyorlar.

Animenin web sitesi de yeni bir teaser görseli yayınladı:

Web sitesi, içerik oluşturucunun haberini anan illüstrasyonlar yayınladıMakoto Yukimura, yönetmen Shūhei Yabuta ve baş animasyon yönetmeni/karakter tasarımcısı Takahiko Abiru:Sentai Filmworks lisanslıilk televizyonanimeSezon, bu yaz ev videosu için Makoto Yukimura'nın Vinland Saga mangasına dayanıyor ve hikayeyi anlatıyor:

Sıcaklığın ve bolluğun bol olduğu efsanevi Vinland ülkesinin hikayeleriyle büyüyen genç Thorfinn, İzlanda'nın soğuk iklimini geride bırakıp büyük bilinmeyene doğru yola çıkmayı hayal ediyor. Ancak ufukta Viking yelkenleri göründüğünde, genç çocuk acımasız Viking Askalaad'ın ellerinde şiddet ve vahşet dolu bir hayata mecbur bırakılır. Thorfinn, intikamdan başka hiçbir şeyi kalmayan, savaş davullarına doğru ilerleyen, kana bulanmış, reşit olma destanına kafa yoran, ailesini katleden adama karşı intikam yemini ediyor.

İlk anime sezonu Temmuz 2019'da gösterime girdi.Amazon Prime Videosuanimeyi hem Japonya'da hem de denizaşırı ülkelerde yayınladı.

Shuhei Yabuta (Inuyashiki Son Kahramanmüdür,Titan'a Saldırı3D yönetmen) animeyi yönetti.Akıllı Stüdyo(Titan'a saldırı,Demir Kale Kabaneri,Kadim Büyücünün Gelini).Hiroşi Seko(muz balığı,Sınıf: Yarı-İnsan) dizi senaryolarını denetledi ve onlarla birlikte yazdıKenta Ihara(Kötü Tanya Efsanesi).Avcı × Avcıanimasyon yönetmeni) karakterleri tasarladı.Yutaka Yamada(tokyo gulyabani,Donten ni Warau Gaiden: Ketsubetsu, Yamainu no Chikai) müziği besteledi.

Yukimura seriyi başlattıKodanşa'sHaftalık Shonen Dergisi2005 yılında, ancak Kodansha diziyiÖğleden sonrao yıldan sonra. YukimurabaşladıKasım 2019'da manganın dördüncü ve son yayını çiziyor. Serinin tirajda 5,5 milyondan fazla kopyası var.

Kaynaklar: Vinland Saga 2. Yıldönümü Anma Filmi , Vinland Saga animesi İnternet sitesi