Yapımcı: Miyazaki, The Wind Rises Yerine 'Ponyo 2' Yapmak İstiyor

Yapımcı: Miyazaki, The Wind Rises Yerine 'Ponyo 2' Yapmak İstiyor

Stüdyo GhibliüreticiToshio SuzukiCuma günü Amerikalı bir izleyiciye stüdyo kurucu ortağı ve yönetmenininHayao Miyazakiyapmak istemek 'İyileştirmeBölüm II' yerineRüzgar yükseliyor. Suzuki, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'nin bu yılki Animasyon Filmi adayları sunumunda bir Japon anime yapımcısının rolünü açıklıyordu.

Suzuki, Miyazaki'nin Ponyo'nun devamını yapmak istediğini söylediğini ancak Suzuki'nin Miyazaki'den onun yerine kendi mangası Kaze Tachinu'yu (Rüzgar Yükseliyor) uyarlamasını istediğini kaydetti. Akademi sunum sunucusu (ve Wreck-It Ralph'ın başlığıseslendirme sanatçısı)John C.ReillySuzuki'nin Amerikalı bir yapımcının yapacağı şeyin tam tersini yaptığına dikkat çekti.

Bir başka Oscar adayı film olan Ernest & Celestine'in yardımcı yönetmeni Benjamin Renner, izleyicilere yetişkin olana kadar anime izlemesine izin verilmediğini söyledi. İzlediği ilk Japon animasyon çalışması Miyazaki'ninRuhların Kaçışıve bu ona sinema okuluna gitmesi için ilham verdi. (Ernest & Celestine, sinema okulundan sonraki ilk projesiydi.) Miyazaki'nin hayatı üzerindeki etkisi hakkında konuşurken gözle görülür bir şekilde duygusaldı ve kendini bestelemek için tartışmanın ortasında durmak zorunda kaldı.Reilly, Oscar'a aday gösterilen eserlerin yönetmenlerinden ve yapımcılarından kendilerine canlandırmada ilham veren çığır açıcı bir eserin ismini vermelerini istediğinde, Miyazaki'nin filmlerinin adları yaklaşık yarım düzine kadardı.Totorove Ruhların Kaçışı.